Cardano (ADA) kurucusundan ‘Çöküş gelebilir’ yorumuna tepki

Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, ünlü analist Peter Brandt'in ADA'nın, 2018 yılında Litecoin'de olduğu gibi, yakın zaman içinde ciddi bir fiyat çöküşü yaşayabileceğine yönelik yorumuna karşı çıktı ve tepki gösterdi.

Peter Brandt’in ADA’da omuz-baş modelinin oluştuğuna yönelik yorumuyla ilgili kendisine gelen bir soruyu cevaplayan Hoskinson, piyasaların artık bu tür modellerin çalışması için çok karmaşık olduğunu söyledi. Hoskinson ayrıca bu tür tahminleri de büyü yapmaya benzetti.

Bilindiği üzere omuz-baş formasyonları, bir taban üzerinde 3 tepenin olduğu ve bu tepelerden en yükseğinin ortadaki olduğu modellerdir. Bu modeller genelde, boğadan ayıya doğru yaşanan bir trend dönüşümünü gösterir ve uzmanların en çok güvendiği oluşumlardan bir tanesidir.

“Bu çağda, bu grafiklere bakmanın mantığı yok”

Hoskinson, Brandt’in yorumuyla ilgili ise şu ifadeleri kullandı:

“Teknik analizler, bilgisayarlar keşfedilmeden önce de yapılıyordu. İnsanlar bazen sezgileriyle bazen de temel analiz desteğiyle işlem yapabiliyorlardı. Kuantumdan yapay zekayla çalışan bilgisayarlara kadar çok büyük verilerin elimizde olduğu bu çağda, mumlu basit grafiklere bakmanın hiçbir mantığı yok”

Hoskinson ayrıca “Bana istediğini sor” etkinliğinde Alonzo sert çatallanmasının ardından, ağ üzerindeki akıllı kontratların hazır olacağını ve zamanla Cardano altyapısının da daha iyi olacağını belirtti.

Hatırlanacağı üzere geçen ay ADA’nın popüler cüzdanı olan Yoroi’de, merkeziyetsiz uygulama bağlantısı hayata geçirilmişti. Bu sayede kullanıcılar, Cardano ağında çevrimiçi olduklarında akıllı sözleşmelerle çok daha rahat etkileşime geçebilecekler. Bazı merkeziyetsiz platformların da Cardano ağında çevirimiçi olmaya hazırlandığı biliniyor. Ağ üzerinde başlatılacak olan ilk merkeziyetsiz borsa olan Cardax da kısa süre öncesinde ilk topluluk satışlarından 1,5 milyon dolarlık yatırım elde etmişti.

Kısa süre önce de, ABD merkezli finansal hizmetler firması Morningstar için bir portföy stratejisti olan Amy Arnott, ADA’nın, piyasa değerinin çok büyüme olasılığının olduğunu ve Bitcoin ile Ethereum’dan sonra üçüncü en büyük kripto para olma potansiyelinin bulunduğunu belirtmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl