Avustralyalı yatırım danışmanı Carnegie: Büyük kripto dalgası geliyor

Carnegie yatırım firmasının kurucu ortaklarından olan Mark Carnegie, katıldığı programda kriptoda büyük bir dalganın gelmekte olduğunu, bunu tetikleyen etkenin ise BlackRock ve Fidelity gibi şirketlerin ETF başvuruları olduğunu belirtti.

Avustralyalı yatırım firması Carnegie’nin kurucu ortağı olan Mark Carnegie, Sky News’de kripto paralara olan ilginin yeniden artacağını söyledi. Terra LUNA ve FTX çöküşleri gibi olayların, yeterli seviyede güvenilir yatırım fonları olmamasından ötürü meydana geldiğini belirten tecrübeli analist, BlackRock ve Fidelity’nin adımlarının ise çok önemli olduğunu ifade etti.

“Sevin ya da sevmeyin, geliyor”

İflaslardan ötürü yaşanan kayıpların, birçok kişinin kripto sektöründen soğumasına yol açtığını belirten Mark Carnegie, şu ifadeleri kullandı:

“Dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan BlackRock’ın Bitcoin ETF talebinde bulunması bu varlık sınıfını adeta yasallaştırdı. Fidelity de aynısını yapıyor. Geçen seneki iflaslar çok fazla kişiyi sektörden çıkardı. Ama siz sevin ya da sevmeyin bu dalga geliyor. Bu tür ürünlerin perakende yatırımcılara açılması, bu grup için koruma sağlayacaktır. Geçen sene yaşanan korkunç olaylar karşısında insanlar güvenli bir yatırım yolu bulacaklar. Bu da ilgiyi ciddi şekilde artıracaktır”

“Kurumsal destek artıyor”

İnsanların artık belli kripto paralara güvendiklerini bu yüzden oluşturulan fonların içeriğinin çok önemli olduğunu ifade eden Carnegie, yatırım fonlarından adil bir fiyat ile çıkış yapabilmenin güvenlik kadar önemli olduğunu belirtti:

“Yatırım fonları için var olan talep gittikçe artıyor. Kurumsal seviyede olan destek de büyüyor. Artık perakende yatırımcı için de güvenli bir kripto fon yatırımı gerekli… Küçük yatırımcı artık bu talebini daha sesli bir şekilde duyuruyor. Regülasyonlar iyileştikçe fonlar da gelişecektir. Bu fonların hangi kripto paralarla oluşturulduğu, bu kripto paraların likiditesi ve güvenliği çok önemli. Ayrıca yatırımcının, istediği zaman adil bir fiyat ile fondan çıkış yapabilmesi gerekir. Tüm bunlar geliştikçe talep de artacaktır.”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl