HashKey destekli CARV günlük 500 bin aktif cüzdan adresine ulaştı

Gizliliği ve kimlik bilgilerini koruyan bir veri paylaşım protokolü olan CARV, geliştirdiği yapay zeka destekli süper-uygulamayla birlikte günlük 500 bin aktif cüzdan adresi sayısına ulaştı. Bu rakam CARV'ın küresel çapta en çok kullanılan dApp olmasını sağladı.

Bireylerin kendi kimliklerini kontrol etmelerine ve yönetmelerine olanak tanıyan ve aynı zamanda paylaşılan verilerin de gizliliğini koruyan bir protokol olan CARV, günlük aktif cüzdan sayısında 500 bin barajını aşmayı başardı. Protokol böylece DappRadar verilerine göre küresel çapta en çok kullanılan merkeziyetsiz uygulama oldu.

CARV cüzdanlarındaki artışın, uygulamanın Hong Kong merkezli büyük borsa HashKey ile “big tech” olarak da bilinen bazı şirketlerden yatırımlar almasının hemen ardından gelmesi de dikkat çekiyor. CARV için yapılan son yatırım turunda, Web3 oyun devi olan Yield Guild Games kurucularından Gabby Dizon, metaverse projesi Sandbox’un kurucularından Sebastien Borget ve Temasek’e bağlı olan Vertex Ventures, Infinity Ventures Crypto ile Snackclub da yer aldı.

“Data to earn” özelliği geldi

2021 yılında kurulan CARV, veri sahipliği üzeirnden gelişen ve aynı zamanda kullanıcıların, gizliliği korunan verileri kullanmaları karşılığında adil bir para dağıtımı almaları görevini üstlenmesiyle yola çıkmıştı.

2023’ün 3. çeyreğinde başlatılan CARV protokolü ve 4. çeyrekte gelen “kazanmak için veri (data to earn)” özelliğiyle birlikte, internet kullanıcılarının kişisel verilerini paraya dönüştürmesi ve aynı zamanda mahrem bilgilerin korunması sağlanmaya başlanmıştı.

İki çeşit gelir tarzı

CARV Protokol sayesinde kullanıcılar iki yoldan kazanç elde edebiliyorlar. Bunlardan biri geçmiş veriler üzerinden elde edilen pasif gelir, diğeri ise yeni gelen verilerden ve markalarla yapılan iş birliklerinden elde edilen gelir olarak biliniyor.

CARV tarafından oluşturulan ve ERC-7231 standardı olan CARV ID ile kullanıcılar, web 2 sosyal hesaplarını, dijital kimliklerini ve blok zinciri cüzdanlarını bağlıyorlar. Bu sayede sosyal ilişkilerini, tercihlerini, sahipliklerini ve geçmiş deneyimlerini gizliliği koruyan bir şekilde direkt olarak markalarla paylaşabiliyorlar. Kullanıcılar bu verileri paylaşmaları karşılığında ise, pasif gelir ile birlikte oyun, topluluk ve oyun içi unsurları elde edebiliyorlar.

Daha fazla hesapla etkileşime geçen, anket cevaplamak ya da etkinliklere katılmak gibi marka-kullanıcı etkileşimlerine dahil olan kullanıcılar ise gelirlerini artırabiliyorlar.

Türkiye de dahil 600 binden fazla oyuncu var

CARV kullanıcı sayısı 600 bini de aşarken, Japonya’dan Endonezya’ya, ABD’den Türkiye’ye kadar birçok oyuncu, bu adımları izleyerek gelir sağlamaya başladılar bile…

Elde edilen rakamlara göre bazı kullanıcılar, sadece kimlik bilgilerini bağlayarak 70 dolar kazanmayı başardılar.

Ayrıca en büyük blok zinciri ekosistemi oyuncuları olan BNB Chain, Ronin, Avalanche, Linea, Sky Mavis gibi devler de, DataToEarn 2.0‘a katılarak, bireyler için on binlerce dolarlık gelir sağlayacaklar.

https://protocol.carv.io/airdrop linkine tıklayıp CARV ID’nizi oluşturup, her gün kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl