CATES ve BEGYO kaç lot verdi? İşte halka arz sonuçları

CATES kaç lot verdi

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen Çatalağzı Termik Santrali #CATES ve Batı Ege Gayrimenkul #BEGYO halka arzlarının sonuçları açıklandı. Her iki halka arza da 3 milyonun üzerinde kişi katıldı. Peki Cates kaç lot verdi? BEGYO kaç lot verdi?

CATES kaç lot verdi?

30 Kasım – 1 Aralık tarihlerinde talep toplayan Çates Elektrik, 24 milyon 795 bin TL nominal değerli payları satarak şirket sermayesini 165 milyon 200 bin TL’ye çıkarmıştı.

57,15 TL’den halka arz edilen Çates Elektrik’in halka arz büyüklüğü 1 milyar 888 milyon TL oldu.

Yurt içi bireysel yatırımcılardan tahsisat tutarının yaklaşık 2 katı, Aydem Grubu personellerinden tahsisat tutarının yaklaşık 1 katı, yurt içi kurumsal yatırımcılardan tahsisat tutarının yaklaşık 10,5 katı ve yurt dışı kurumsal yatırımcılardan tahsisat tutarının 2,3 katı olmak üzere toplamda 3,7 kat filtrelenmemiş talep geldiği bildirildi.

Toplam 3 milyon 137 bin bireysel katılımcının iştirak ettiği halka arz sonucunda kişi başı 8 lot (457 TL) dağıtıldı.

BEGYO kaç lot verdi?

Tıpkı Çates gibi geçtiğimiz hafta 30 Kasım – 1 Aralık tarihlerinde talep toplayan BEGYO’nun halka arz büyüklüğü 870 milyon TL oldu.

Halka arz sonuçlarına göre BEGYO hisseleri için yurt içi bireysel yatırımcılardan ayrılan tutarın yaklaşık 2,04 katı talep geldi. Yurt içi kurumsal yatırımcılardan ise yaklaşık 10,82 kat talep geldi.

Bireysele eşit dağıtım yöntemi ile gerçekleşen halka arzın sonucunda 3.255.029 bireysel yatırımcıya ortalama 63 lot (189 TL) dağıtıldı.

Halka arzlar bu hafta da devam edecek

Geçtiğimiz hafta Çatalağzı Termik Santral, Batı Ege Gayrimenkul ve Şeker Yatırım halka arz olmak için talep toplamıştı. SPK’nın son duyurusuna göre bu hafta da 3 halka arz için talep toplanacak.

Cuma akşamı SPK tarafından yayınlanan bültende Kuzey Boru, Mega Metal Sanayi ve Sur Tatil Evleri Gayrimenkul’un halka arz olacağı bilgisi yer aldı. Özellikle Kuzey Boru ve Mega Metal Sanayi halka arzı yatırımcılar tarafından uzun zamandır bekleniyordu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl