Cathie Wood’dan 18 milyon dolarlık yeni Coinbase alımı

Geçtiğimiz günlerde SEC'nin Coinbase'e gönderdiği uyarı yazısından hemen önce 13.5 milyon dolarlık COIN satışı yapan ve adeta "tepeden satan" Cathie Wood, düşen hisse fiyatlarını değerlendirerek yeni bir alım yaptı.

Cathie Wood’un yönettiği ARK Invest 23 Mart günü 269 bin 928 adet Coinbase hissesi alımı yaptı. Alımların, SEC’nin Coinbase’e uyarı mektubu gönderdiği gün yapılan 13.5 milyon dolarlık satışın 2 gün sonrasında gelmesi de dikkat çekiyor.

iki günde tepeden sattı, dipten aldı!

Wood, SEC mektubu öncesi 80 doların üzerinde olan Coinbase hissesini sattıktan sonra yeni bir alım yaparken, hisseler şu anda 66 dolardan işlem görüyor. ARK Invest şirketi adeta tepeden satış yapıp, iki gün içinde dipten almayı başarırken, bu süre içerisinde de COIN hisse sayısını ciddi şekilde artırmış oldu.

Alınan hisseler ARKK Innovation ve ARKW Next Generation ETF’lerine dağıtılırken, şirketin aynı zamanda 320 bin adet de Block hissesi aldığı görülüyor.

ARK Invest uzun zamandır Coinbasse ve Tesla hisseleri topluyordu. Şirket, aralık ayında 30 dolar seviyesine kadar inen hisselerden de ciddi miktarda alım yapmıştı.

Armstrong da sattı

Öte yandan Coinbase CEO’su Biran Armstrong’un da 17 Mart ile 20 Mart arasındaki süreçte, yani SEC mektubundan hemen önceki günlerde de COIN satışları yapması dikkat çekiyor.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl