Cathie Wood’dan 9.2 milyon $’lık yeni Coinbase hissesi alımı

Özellikle aralık ve ocak aylarında ciddi şekilde Tesla ve Coinbase hissesini ucuz fiyattan toplayan ARK Invest şirketi, alımlarına devam ediyor.

Cathie Wood’un yönettiği ARK Invest şirketi, cuma günü müşterilerine gönderdiği bir bilgi notunda 162 bin 325 adet COIN hissesi aldığını duyurdu. Alım için 9.26 milyon dolar ödendi.

Yılbaşından bu yana 19.7 milyon dolar oldu

Hisse alımları, ARK Innovation ETF (ARKK) ve ARK Next Generation Internet ETF (ARKW) arasında, sırasıyla 139 bin adet ile 23 bin adet hisse olmak üzere bölüştürüldü. Tüm bu rakamlarla birlikte ARK ınvest şirketinin 2023’ün ilk gününden bu yana aldığı COIN hisselerinin değeri de 19.73 milyon dolara ulaşmış oldu.

Alınan Coinbase hisselerinin büyük bölümü ise ARK Invest şirketinin lider fonu olarak görülen ARK Innovation ETF’ine (ARKK) eklendi. Bu fon, daha çok yeni teknoloji hisselerine ve uzun vadeli olarak yatırım yapıyor.

Aralık ayında 30 dolar seviyesine kadar düşen ve tarihin en düşük seviyelerine ulaşan COIN hissesi, Şubat ayının başında ise 80 dolara kadar yükselmişti. Hisseler şu anda adedi 57 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl