Bitcoin destekçisi Cathie Wood’dan yüklü Coinbase hissesi alımı

Bitcoin'de 500 bin dolarlık fiyat hedefinin arkasında olduğunu söyleyen Cathie Wood, şirketi ARK Invest vasıtasıyla 3 milyon dolarlık Coinbase borsası hissesi aldı.

Ark Investment Management şirketi, Cuma günü 3 milyon dolar değerde 78 bin 982 adet Coinbase borsası hissesi (COIN) aldı. Bu alım, şirketin 1 ay içindeki ilk Coinbase yatırımı oldu.

Coinbase hisseleri, halka arz olunan Nisan 2021 ile Bitcoin’in 69 bin dolar seviyelerine geldiği Kasım 2021’de 340 doların üzerine çıkmış ve rekor kırmıştı. Ancak hisseler dünyada yaşanan gelişmeler ve kripto para düşüşleri nedeniyle şu anda yaklaşık 40 dolardan işlem görüyor.

Yapılan alımlarla birlikte ARK Innovation ETF’inin elinde bulunan COIN hisse sayısı 5.7 mlyon adede ulaştı. Bu rakama bakıldığında yapılan alım küçük gibi gözükebilir ancak fon böylece elindeki hisseyi de yüzde 1.4 büyütmüş oldu.

Wood’un alımları kripto para sektöründeki düşüşler konusunda artık sona gelindiği intibasını da uyandırabilir.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong geçen hafta yaptığı bir açıklamada şirket gelirlerinin bu yıl, geçen seneye oranla yüzde 50 az olabileceğini söylemişti.

FTX borsasının iflası öncesinde Coinbase için de iflas söylentileri ortaya atılmış ancak şirket böyle bir tehlike olduğuna yönelik çıkan haberleri kesin bir dille reddetmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl