Cathie Wood’un kriptoya güveni tam: 8.6 milyon dolarlık yeni alım

Son aylarda çok ciddi Tesla ve Coinbase hissesi alan ARK Invest şirketi, dün de 8.6 milyon dolarlık COIN alımı yaptı.

Kripto para destekçisi Cathie Wood tarafından yönetilen ARK Invest şirketi, kripto para ve hisse senetlerinin nispeten düşük olduğu bir ortamda önemli alımlar yapmayı sürdürüyor.

AK Invest şirketi, dün çeşitli ETF’lerine dağıttığı 8.6 milyon dolarlık Coinbase hissesi aldı. Alımların, borsanın SEC’ye dava açtığı gün olması dikkat çekti.

Şirketin ETF’lerinden ARK Innovation 122 bin, ARK Next Generation Internet ETF 20 bin, ARK Fintech Innovation ETF ise 14.600 adet COIN hissesi alımı yaptı.

Tepeden satıp dipten alıyor!

Bilindiği üzere kasım ayından bu yana çok ciddi alımlar yapan ARK Invest şirketi, Coinbase hisselerinde mart ayındaki sert yükselişi değerlendirmiş ve yaklaşık 84 dolardan satış yapmıştı. Bu satıştan bir gün sonra ise SEC, Coinbase’e Wells Notice yazısı gönderdiğini açıklamıştı. Hisseler 84 dolardan tekrardan 66 dolar seviyesine inmişti. Cathie Wood’un şirketi de buradan 18 milyon dolarlık yeni alım yapmıştı. Wood’un bu alımları sektörde ciddi şekilde tartışmalara yol açmıştı.

COIN fiyatı haberin yazıldığı dakikalarda ise yaklaşık 54 dolardan işlem görüyor. Hisseler son 24 saatte %7’den fazla düşüş yaşadı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl