Cathie Wood bu kez satış yaptı: 13 milyon dolarlık hisse elden çıkarıldı

Kasım ayından bu yana agresif şekilde Coinbase ve Tesla hisseleri satın alan ARK Invest şirketi, aylar sonra ilk kez büyük ölçekte bir satış yaptı.

Cathie Wood’un yönetimi altındaki ARK Invest’in yatırım fonlarından olan ARK Fintech Innovation ETF’i, 13.5 milyon dolarlık Coinbase hissesini elden çıkardı. Şirket böylece temmuz ayından bu yana ilk kez büyük ölçekte bir hisse satışı yapmış oldu.

ARK firması, Ark Fintech Innovation ETF’ine dahil olan 160.887 adet hisseyi satarken, 2022’nin kasım ayından bu yana devam eden agresif alım stratejisi de son blmuş oldu. ARK Invest sadece mart ayı başından bu yana 30 milyon dolarlık COIN hissesi satın almıştı.

2022 yılında toplamda %65’lik düşüş yaşayan fon değeri, bu yılın başından itibaren ise %33’lük değer kazandı.

Coinbase hisselerinde büyük yükseliş

Cathie Wood’un ciddi bir kâr realizasyonu yaptığı düşünülürken, bunun sebebi ise Coinbase hisselerindeki ciddi yükselişler… Sene başından bu yana %150 getiri sağlayan COIN fiyatı şu anda yaklaşık 84 dolardan işlem görüyor. Özellikle FTX iflasının yaşandığı dönem ve sonrasında 30 dolara kadar düşen hisse değerleri tarihi dipler görmüştü.

Coinbase hisseleri 2021 yılının nisan ayında Nasdaq borsasında listelenmeye başladığında hisse başına 342 dolar değerlemeye ulaşmıştı. Birçok şirket yöneticisi ise listelenmenin ardından milyon dolarlık satışlar yapmışlardı.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl