Cathie Wood: SEC birkaç Bitcoin ETF’ine onay verebilir

Bitcoin ve teknoloji şirketlerine olan yatırımlarıyla bilinen Cathie Wood, SEC'nin 13 Ağustos'ta kendileriyle ilgili vereceği ETF kararında erteleme beklediğini ancak daha sonraki dönemde kurumun birkaç fona aynı anda onay verebileceğini söyledi.

ARK Invest CEO’su Cathie Wood, ABD Medyasından Bloomberg’in yayınına katıldı ve Bitcoin ile ETF’ler konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

“Bitcoin krize karşı korumadır”

Bitcoin fiyatının, BlackRock şirketinin haziran ayındaki ETF başvurusuyla arttığını ancak asıl yükselişin ise mart ayındaki bankacılık krizinde geldiğini belirten Wood şunları söyledi:

“Hatırlarsanız, tam da bankacılık krizinin ortasında Bitcoin 19 bin dolardan 30 bin dolara yükselmişti. Çünkü bölgesel bankalar batıyordu ve insanlar güvenli limanlara gitmek istediler. Bitcoin hem enflasyon hem de diğer bu tarz krizlere karşı her zaman korumadır. Bitcoin’in merkeziyetsiz ve şeffaf olması, işte bu tarz bankacılık krizlerine karşı büyük bir koruma sağlıyor. 2008/2009 krizinde bu 3. taraf krizlerini net şekilde görmüştük”

“SEC üst üste onaylayabilir”

SEC’nin kendilerinin yaptığı Bitcoin spot Bitcoin ETF başvurularıyla ilgili erteleme kararı vereceğini düşündüğünü söyleyen Wood, daha sonraki dönemde ise üst üste onayların gelebileceğini belirtti:

“Evet bence 13 Ağustos gelecek ve erteleme kararı çıkacak. Ancak daha sonraki dönemde birden fazla Bitcoin spot ETF’i kabul edilecektir. Bu ETF’ler konusunda biz, diğer şirketlere göre daha tecrübeliyiz. Hatta Bitcoin konusunda da öyleyiz. 2015’te ilk kez GBTC aldığımızda, Bitcoin’e dolaylı yoldan da olsa yatırım yapmıştık”

“Gensler artık kendini geri çekiyor”

SEC’nin kripto regülasyonları konusunda artık bazı davaları kaybetmeye başladığını ve politik taraftan eskisi gibi destek alamadığını belirten Wood, “Gary Gensler geçtiğimiz günlerde tüm kararları kendisinin almadığını söyledi. Artık kendisini biraz geri çekiyor gibi… Bu bile bize bazı konularda ipuçları veriyor” dedi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl