Cathie Wood’un ARK Invest’i kripto para odaklı yüklü hisse alımları yaptı

Kripto para sektörüne verdiği destekle bilinen ARK Invest şirketinin kurucusu Cathie Wood'dan önemli alımlar geldi. Şirketin Next Generation ETF'i toplamda 7 milyon dolarlık Block ve Robinhood hisseleri satın aldı.

Cathie Wood’un ARK Invest şirketinin borsa yatırım fonlarından biri olan Next Generation ETF, önemli hisse senetleri eklemeleri yaptı. Şirket, Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey’nin Block firması ve düşük maliyetli kripto ve hisse senedi alım platformu Robinhood’un hisselerinden toplamda 7 milyon dolarlık alım yaptı.

ARK Invest şirketinin Next Generation adlı borsa yatırım fonu, 343 bin 623 adet Robinhood hissesi ve 69 bin 756 adet Block hissesi satın aldı. İki şirketin borsa kapanış fiyatlarına bakıldığında ARK’ın Block şirketine 3.8 milyon dolar, Robinhood’a ise 3.3 milyon dolar yatırım yaptığı görülüyor.

Geçen hafta da almıştı

Cathie Wood’un fonunun bu alımları ise yeni değil. Fon geçtiğimiz hafta da Block ve Robinhood’un yanında Coinbase hisselerinden de satın almıştı. ARK ınvest şirketinin elinde yaklaşık 7.7 milyon adet Coinbase hissesi bulunuyor ve bu hisselerin toplam değeri de yaklaşık 450 milyon dolar seviyesinde…

Robinhood’un dün akşam açıklanan çeyrek raporunda kripto para gelirleri 51 milyon dolar olarak belirtilmiş ve toplam gelirlerin de %12’sini oluşturduğu görülmüştü.

Eski adı Square olan Block şirketinin 3. çeyrek kazanç raporu ise bu akşam açıklanacak.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl