Cathie Wood Coinbase hissesi alımlarına devam ediyor: Bu kez 10 milyon doları aştı

Bitcoin başta olmak üzere kripto paralara verdiği destekle bilinen ve Bitcoin için 500 bin dolar hedefi koyan ARK Invest şirketi kurucusu Cathie Wood, birkaç gün içindeki ikinci çoklu milyon dolarlık Coinbase hissesi alımını yaptı.

Cathie Wood’un kurucusu olduğu yatırım şirketi ARK Invest, 3 gün önceki 3 milyon dolarlık Coinbase hissesi alımından sonra şimdi de 11.9 milyon dolarlık yeni bir alım yaptı. Şirket 296 bin 578 adet COIN hissesi aldı.

Alınan hisselerin 176 bin 364 adedi şirketin baş ETF ürünlerinden biri olan Ark Innovation ETF’ine (ARKK), 93 bin 117 adetlik hisse ARK Fintech Innovation ETF’ine (ARKF) ve 27 bin 97 adet hisse ise ARK Next Generation Internet ETF’ine (ARKW) eklendi.

Yoğun şekilde alımlar yapmaya başladı

Ark Invest, Temmuz ayında 75 milyon dolarlık COIN hissesi satışlarının ardından Ekim ve Kasım aylarında ise yoğun bir alım dönemine girdi. ARKK borsa yatırım fonu daha çok otomasyon, yapay zeka ve robotik gibi sektörlere yatırım yaparken, ARKF fintech firmalarına, ARKW ise e-ticaret ve bulut madenciliği gibi internet tabanlı ürün ve hizmetlere yatırım yapıyor.

Kripto şirketleri krizde…

Şu anda yaklaşık 40 dolardan işlem gören COIN hisseleri, dün ise tüm zamanların en düşük seviyesine inmiş ve 38 doları görmüştü. Coinbase yetkilileri bir süredir konuşulan iflas iddialarını reddederken, firma önemli sayıda çalışanının işine son vermiş ve yatırımları da durdurmuştu.

Birçok kripto para madencilik şirketi de, krizden ötürü ellerindeki Bitcoin’leri tüketirken iflasın da eşiğine geldiler. Dün bu şirketlerden Bitfarms, hisse değeri bir aydan fazla süredir 1 doların altında işlem gördüğü için Nasdaq borsasından da uyarı almıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl