Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Çin’den son endeks: Tezos 16 basamak atladı, diğerleri ne durumda?

Çin hükümeti tarafından desteklenen enstitü, blok zincirlerine ilişkin 21. değerlendirme raporunu yayınladı. İlk beş; EOS, Ethereum, IOST, Tron ve Stellar'dan oluştu.

Çin hükümeti tarafından desteklenen Çin Bilgi ve Endüstri Geliştirme Merkezi (CCID) Araştırma Enstitüsü, halka açık blok zinciri teknoloji değerlendirmelerinin 21.’sini yayınladı.

Son raporda, 37 proje, kapsamlı bir şekilde değerlendirildi.

Geçen ay yayınlanan değerlendirme sonuçlarından farklı olarak bu ay Dash, ilk 5’in dışına çıkarılırken onun yerini Stellar aldı. Değerlendirmelere göre en iyi puanı alan ilk beş Blockchain projesi, sırasıyla EOS, Ethereum, IOST, Tron ve Stellar oldu. Tezos, Komodo, Stellar GXChain ve Bitcoin’in sıralamaları ilerleme kaydetti. Tezos 16 sıra, Komodo 9 sıra, Stellar, GXChain ve Bitcoin ise 4 sıra yükseldi. Bitcoin, bu sayıda 7. sırada yer aldı. En kötü puanı alanlar ise IOTA, Decred, Bytecoin, Bitcoin Cash ve Cardano.

Listenin tamamı şu şekilde oluştu:

Kaynak: CCID

CCID, küresel halka açık Blockchain değerlendirme çalışmasını, 2018’in başından beri düzenli olarak yapıyor ve yayınlıyor. Projeler, üç ayrı kategoride değerlendirilerek sıralanıyor Bunlar, temel teknoloji, uygulanabilirlik ve yaratıcılıktan oluşuyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl