CEEK projesine Facebook’un ana şirketi Meta’dan destek mesajı

Sanal gerçeklik platformu CEEK'in kurucusu ve CEO'su Mary Spio'nun Twitter'dan metaverse ile ilgili yaptığı bir paylaşıma, kısa süre önce Meta adını alan Facebook'tan da destek geldi. Meta'nın resmi Twitter hesabından Spio'ya cevaben yazılan satılarda, "CEEK'in, herkesin katılabileceği bir metaverse yaratması bizi heyecanlandırıyor" dendi. Tweet'in ardından CEEK'te %20'den fazla yükseliş yaşandı.

2018 yılında Ceek Global Innovations tarafından geliştirilen ve büyük patlamasını adeta 2021 yılında metaverse teriminin konuşulmasıyla yapmaya başlayan sanal gerçeklik deneyim Ceek VR (CEEK) son dönemin en çok konuşulan projelerinden…

“Metaverse’ü herkes için erişilebilir yapmak istiyoruz”

CEEK VR kurucusu ve CEO’su olmasının yanısıra bir uzay mühendisi de olan Mary Spio, kişisel Twitter hesabından CEEK projesini anlattığı bir röportajını paylaştı. Metaverse’ü herkes için erişilebilir bir yer haline getirmek istediklerini belirten Spio, şunları söyledi:

“Adı ister Web 1.0 ya da 2.0 olsun… Birçok teknoloji ilerlemesi oldu ve insanların çoğu bu ilerlemeyi kaçırdı. Şu anda geldiğimiz nokta ise erişebilirlik. Biz metaverse’ü herkes için erişilebilir kılmak istiyoruz. Dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar, bunu yapmak istiyoruz. İnsanlar bugün bu teknolojiye erişirlerse, onunla oynama fırsatı ya da en azından onu görme fırsatı bulurlarsa, kimbilir gelecekte de önemli keşiflerin mucidi olabilirler. Tıpkı benim olduğum gibi”

Bilindiği üzere Spio, çocukken izlediği bir uzay belgeselinden ilham almış ve uzay mühendisi olmuştu. Kendisine Ay’a gitme hedefi koyan Spio, sanal gerçeklik gözlüğü sayesinde bu tecrübeyi elde etmiş ve daha sonra CEEK ürünlerini geliştirmişti. Spio’nun kurucusu olduğu şirketin ürünleri sektörün en iyileri olarak tanımlanıyor.

Meta’dan destek geldi: Heyecan duyuyoruz

Spio’nun röportajını kendi Twitter hesabından paylaşmasından sonra ise Meta’nın resmi hesabından Spio’ya cevap geldi. Meta hesabından yapılan açıklamada şunlar söylendi:

“Metaverse herkes içindir ve CEEK’in herkes için bir metaverse oluşturma çabası bizi heyecanlandırıyor”

Meta’nın bu mesajının ardından ise CEEK token’ın fiyatında da ciddi bir artış oldu ve CEEK %20’den fazla yükseldi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl