Çekimleri durduran borsadan tartışılacak adım: %20 getiri ile yeni token

Geçtiğimiz hafta, ismi açıklanmayan bir şirketin borcunu ödememesi dolayısıyla zor durumda olduğunu ve bu sebeple çekim işlemlerini askıya aldığını açıklayan CoinFLEX borsası, rakamları iyileştirmek için yeni bir token çıkarma kararı aldı. Bu yeni token, yatırımcılarına %20'lik getiri sunacak!

Mayıs ayı başında LUNA’nın çökmesi, Haziran ayında ise Celsius merkezli yaşanan sorunlar kripto para endüstrisindeki getiri platformlarının ciddi şekilde tartışılmasına yol açarken, yaşanan düşüşlerden olumsuz etkilenen CoinFLEX borsasından da yine tartışılacak bir adım geldi.

ABD medyasından Bloomberg’in iddiasına göre borsa, yeni bir token çıkaracak ve bu token yatırımcılarına yıllık %20 getiri sağlayacak. CoinFLEX’in bu adımı, finansal durumunu düzeltmek için attığı belirtilirken, elde edilecek gelirin ardından çekim işlemlerinin de yeniden başlatılması plânlanıyor.

Bilindiği üzere, geçtiğimiz hafta borsadaki çekim işlemlerini askıya alan borsa, bunun sebebi olarak kendisine borcu olan bir şirketin gerekli olan ödemeyi yapmadığını açıklamıştı. CoinFLEX, borcunu ödemeyen şirketin Three Arrow Capital olmadığını da duyurmuştu.

%20 tartışması…

Coinflex borsasının halihazırda FLEX adında bir token’ı zaten bulunuyor ancak yeni token’ın %20’lik getiri sağlayacak olmasının yatırımcıları cezbedecek bir adım olduğu ve bu sayede çok daha hızlı sermaye toplanabileceği düşünülüyor.

Öte yandan LUNA/UST çöküşünde de, projenin algoritmik sabit coin’i olan UST’ye %20 faiz veren Anchor protokolünün sorunlar yaşaması dikkat çekmişti. Bir başka kripto faiz platformu Celsius’un da benzer problemler yaşadığı biliniyor. Dolayısıyla böyle bir dönemde CoinFLEX’e güven sınırlı kalabilir.

“Şeker verir gibi güvensiz kredi…”

LUNA/UST çöküşüyle ilgili sosyal medyada önemli detaylar veren anonim hesap Fatman de, bu haberle ilgili attığı bir tweet’te de bu “promosyon”a tepki gösterdi ve, “Aman Tanrım, bu şirketlerden kaç tanesi daha güvensiz kredileri insanlara şeker verir gibi sunmaya devam edecek?” yazdı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl