Celsius CEO’su, platformdan 10 milyon dolar çekti: Financial Times iddiası

12 Haziran'da platformda çekim işlemlerini askıya alan Celsius'un CEO'su Alex Mashinsky ile ilgili çok ciddi bir iddia ortaya atıldı ve Mashinsky'nin şirketin hesapları dondurmasından birkaç hafta önce sistemden 10 mlyon dolar çektiği belirtildi.

En büyük kripto bankacılık platformlarından biri olan ve Terra LUNA çöküşünün getirdiği domino etkisiyle 12 Haziran’da çekim işlemlerini donduran Celsius’ta CEO Alex Mashinsky ile ilgili iddialar bitmiyor.

İngiliz finans medyasının önemli kuruluşlarından Financial Times’ın konuyla ilgili bilgi sahibi olan kişilere dayandırdığı haberine göre Mashinsky, iflastan haftalar önce platformdan 10 milyon dolar çekti. Haberde Mashinsky’nin bu meblağı çektiği günlerde Celsius müşterilerinin de büyük rakamlarda çekimler yaptığı belirtildi.

“Hala 44 milyon doları var”

Mashinsky’nin işlemlerinin detayları ise önümüzdeki günlerde Celsius tarafından iflas mahkemesine sunulacak. Mashinsky’nin sözcülüğünü yapan bir kişi ise FT’ye verdiği demeçte, Mashinsky ve ailesine ait şu anda Celsius’ta dondurulmuş olan 44 milyon dolarlık varlığın bulunduğunu ve Maschinsky’nin iflas mahkemesinin ilk gününde bu varlıkları gönüllü olarak açıkladığını belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Mshinsky, Mayıs ayı ortalarında Celsius’taki toplam varlığının bir bölümünü çekmiştir. Bu çekimin sebebi bazı federal vergilerin ödenmesi amaçlıdır. Kendisi, bu çekimden önceki 9 ayda zaten bu meblağa yakın bir şekilde yatırma işlemleri de yapmıştır. Mashinsky yeniden yapılandırma çalışmalarına destek olmaya ve toplulukla bu konud birlikte hareket etmeye devam edecektir”

Müşterileri korkutan istifa

Haberin, Mashinsky’nin CEO’luk görevinden istifa ettiği Salı gününden yaklaşık 1 hafta sonra ortaya çıkması da dikkat çekiyor. Celsius CEO’sunun istifası, mağdur olan müşterilerin bir daha hiçbir şekilde paralarını geri alamayabilecekleri yönünde dedikoduların çıkmasına sebep olmuştu.

2017’de kurulan Celsius, bankalara göre çok daha fazla faiz vermesiyle biliniyordu ancak Mayıs ayı başındaki Terra LUNA çöküşü sektörde çok ciddi bir domino etkisi yaratmış ve Celsius’un da yatırımlarının olduğu şirketler iflasın eşiğine gelmişti. Bu durum Celsius2un da ciddi kayıplar yaşamasına yol açmıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl