Galaxy Digital’in Celsius’a ait GK8’i satın alımı durduruldu

novogratz (2)

ABD’de bir iflas hâkimi, kripto milyarderi Michael Novogratz’ın şirketi Galaxy Digital’in iflas bildiren kripto para şirketi Celsius’un sahip olduğu firmayı 44 milyon dolara satın alma anlaşmasını hemen onaylamaktan vazgeçti. Hâkim, satışın yapısına ilişkin ek bilgi talep etti.

Dijital varlık yatırım firması Galaxy Digital’in, kripto kredi şirketi Celsius’un dijital varlık saklama platformunu satın alma sürecindeki potansiyel yasal taleplerin devri, iflas hakimini şaşırttı. Bugünkü yapılan duruşmada Celsius avukatlarından satın alınan kripto saklama iştiraki GK8’e bağlı varsayımsal tahsillerle ilgili olan taleplerin değeri hakkında ek kanıtlar sunmaları istendi.

Satış, ek belgeler alındıktan sonra onaylanacak

Glenn, duruşmada daha sonra yaptığı açıklamada, daha fazla açıklayıcı ek belgeler aldıktan sonra büyük olasılıkla satışa onay vereceğini belirtti. Celsius alacaklılarının bir avukatı Glenn’e, söz konusu potansiyel yasal taleplerin kapsamının sınırlı olduğunu ve çok az değer taşıdığını söyledi.

Hâkim, bu durumun söz konusu sorunların çözümünü çok uzun bir süre erteleyeceğine inanmadığını belirtti.

“GK8 çevrimdışı kripto depolamaya olanak tanıyor” çıkışı

Satış, GK8 kurucuları Lior Lamesh ve Shahar Shamai ile birlikte yaklaşık 40 mevcut çalışanın şirket için çalışmaya devam etmesini öngörüyor. Celsius’un bir avukatı duruşmada, GK8’in kullanıcıların internet kullanmadan kripto depolamasına olanak tanıyan bir blok zinciri güvenlik şirketi olduğunu söyledi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl