Celsius’un para çekme işlemlerini açma girişimine engel

En büyük kripto para kredi şirketlerinden olan ve temmuz ayında iflas başvurusunda bulunan Celsius’un iflas davasında Adalet Bakanlığı temsilcisi, bağımsız bir soruşturma tamamlanıncaya kadar firmanın belirli müşteriler için para çekme işlemlerini yeniden açma girişimini engellemeye çalışıyor.

Celsius bu ay, müşterilerin alıkonulan hesaplarında tutulan paralarını iade etmek için bir talepte bulunmuştu. ABD’li yetkililer bu talebe itiraz ederek “taleplerin erken olduğunu ve Müfettiş Raporu tamamlanana kadar kabul edilmemesi gerektiğini” söyledi.

İtirazda, şu anda herhangi bir ödemenin bu konudaki diğer alacaklılara yapılacak temettüleri istemeden etkileyebileceği veya kısıtlayabileceği söylendi.

İtirazda, “Taraflar, borçluların kaç alacaklısı olduğu, borçluların kime ne kadar borcu olduğu, borçluların varlıklarının ne olduğu ve kripto varlıklarının nasıl tutulduğu netleşene kadar borçluların dağıtım veya satış yapması gerekip gerekmediğini değerlendiremez” deniyor.

Mahkemeden ender karar

Mahkeme dün iflas davalarında nadir görülen bir önlem ile Shoba Pillay isimli kişiyi bağımsız denetçi olarak atadı. Pillay, Celsius’un çöküşünden önceki mali durumu hakkında bilgilerin yer aldığı bağımsız bir rapor hazırlamakla görevlendirildi. Celsius’un bir sonraki duruşmasının 6 Ekim Perşembe günü yapılması planlanıyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl