Celsius’tan kripto platformlarına 1 milyar dolarlık büyük transfer

Kısa bir süre içinde alacaklılarına ödeme yapmaya başlaması beklenen Celsius şirketi, son dönemdeki en büyük transferlerinden birini gerçekleştirdi ve toplamda 1 milyar dolara varan Ether'i, kripto platformlarına gönderdi. Ödemelerin şubat ayı ortası civarında başlaması bekleniyor.

2022’nin haziran ayında iflas eden ve o dönemden bu yana borçlarını yapılandırma çalışması içinde bulunan Celsius, son haftalardaki en büyük kripto transferlerinden birine imza attı ve yaklaşık 980 milyon dolarlık Ether’i kripto platformlarına gönderdi. Celsius cüzdanlarından çıkan Ether’ler, FalcoX, Paxos ve Coinbase Prime’a transfer edildi.

Gönderilen ETH sayısı 750 bini geçti

Celsius, varlık satışına dair mahkemeden aldığı iznin ardından kasım ayından bu yana ciddi transferler yapıyordu. Şirketin, o dönemden bu yana borsa ve platformlara gönderdiği Ether sayısı 757 bini de aşmış durumda bulunuyor. Şirketin elinde hala 62 bin Ether bulunduğu görülüyor.

Celsius’un kurumlara ve şirketlere yapacağı ödemeler için Coinbase Prime’ı kullanacağı belirtilirken, bireylerin alacağı ödemeler için ise PayPal aracı olacak. Bu ödemeler ABD kullanıcıları için geçerli olacak. ABD dışındaki kullanıcılar için ise yine Coinbase borsası aracı olacak.

2022’nin mayıs ayındaki Terra LUNA çöküşünden olumsuz etkilenen şirketlerden biri olan Celsius, düşüşlerin domino etkisi yapmasıyla 12 Haziran günü çekim işlemlerini durdurmuş ve temmuz ayında da resmen iflas başvurusu yapmıştı.

Şirketin CEO’su olan Alex Mashinsky’ye de daha sonraki dönemde dolandırıcılık suçlamasıyla ABD’de dava açılmıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl