Celsius’ta hedef 37.500 yeni cihaz ile kripto madenciliği

Terra LUNA çöküşünden sonra iflas eden kripto bankası Celsius, madencilik kolunu yeniden hareketlendirdi. Şu anda yaklaşık 27 bin 500 cihaz ile madencilik yapan şirket, Core Scientific'ten gelecek olan ek 37 bin 500 madencilik cihazıyla da Mart ortasından itibaren bu anlamdaki faaliyetlerini iyice büyütüp, fazladan gelir elde etmek istiyor.

Haziran ayında platformdan çekim işlemlerini sonlandırıp daha sonra iflas başvurusunda bulunan Celsius şirketi, madencilik kolunu yeniden faaliyete geçirip ek gelir elde etmek istiyor. Şirket son olarak, Core Scientific’ten gelen 20 bin cihaz için “hosting” arayışı içine girdi. Bu madencilik cihazlarının çalıştırılacağı bir tesis bulunması halinde makineler operasyonlarına başlayıp ek gelir elde edebilecekler.

Celsius, iflasın eşiğinde olan madencilik şirketi Core Scientific’te olan 37 bin 500 cihazının geri alım prosedürlerine başlamıştı. İflas mahkemesi hakimi, cihazların “fişten çekilme” kararını ve Celsius’a geri gönderilme talebini kısa süre önce onaylamıştı.

“Operasyonlara yeniden başlamak için ortam mevcut”

Celsius’ta geçici CEO konumundaki Chris Ferraro, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, cihaz geri alım sürecinin Mart ortasında sona ermesini beklediklerini belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Madencilik faaliyetlerimize devam edebilmemiz için şu anda piyasada hosting seçenekleri mevcut… Dolayısıyla bunlardan birini seçip, operasyonlara yeniden başlamamız için pozistif bir ortam görüyorum”

“Yükselişler ve enerji fiyatları, şirket likiditesini artırdı”

CEO Ferraro ayrıca Bitcoin fiyatındaki son yükselişlerin de kendilerine olumlu bir etki bıraktığını belirtti ve “Enerji fiyatlarında da, sonbahardaki zirveden sonra ciddi bir düşüş var. Hem Bitcoin fiyatının artması hem de madenciliğe geri dönmemiz, nakit akışımızı artıracaktır. Yaklaşık 6 bin makineyi Teksas’ta, 10 binini de Pensilvanya’da kısa süre içinde çalıştırmaya başlamayı düşünüyoruz” dedi.

Celsius şu anda dâhi 27 bin 500 cihaz çalıştırarak madencilik yapıyor ve günde yaklaşık 7 ilâ 8 BTC çıkararak gelir elde ediyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl