Celsius’ta ‘short squeeze’ operasyonu: CEL yüzde 100 arttı

Zor günler yaşayan Celsius'un platform token'ı olan CEL, 24 saatte %100'lük artış gösterdi ve TSİ bu sabah 1.60 doları da geçti. CEL yatırımcılarının, short pozisyon açanları tasfiye organizasyonu başlattıkları belirtiliyor.

İflasın eşiğinde olan ve bir haftadan uzun süredir platformdan çekim işlemlerini askıya alan kripto borç ve faiz şirketi Celsius’un kendi token’ı olan CEL, son 24 saatte %100’ü de aşan bir yükseliş kaydetti.

Short pozisyoncuların tasfiyesi…

Projenin topluluğunun, CEL’in düşüşüne pozisyon açanlara karşı bir organize mücadele başlattığı ve bu pozisyonları tasfiye etme girişimini başarıyla sürdürdükleri belirtiliyor.

Dün geceden itibaren Twitter’da #CELShortSqueeze (Tr: CEL short’çularının tasfiyesi) hashtag’i ile hareket eden kullanıcılar, FTX borsasından aldıkları CEL token’ları merkziyetsiz borsalara taşıdılar ve burada bir satış limit emri belirlediler.

Bir Twitter hesabında, short pozisyoncuların tasfiyesi için yapılması gerekenler şu şekilde yazıldı:

“Büyük CEL short tasfiyesi aşağıdaki gibidir:

FTX’ten CEL alın
Token’ları Metamask’e taşıyın
1inch’e bağlanın ve satış limit emrini de 100 dolar olarak belirleyin.
Bu tweet’i RT edin”

Haftada %320’den fazla yükseliş

Şu ana kadar CEL’deki açığa satışçıların tasfiyesi organizasyonu başarılı olmuş gözüküyor. Sabah saatlerinde %100’e yakın bir yükseliş kaydeden CEL token, şu anda da %65’lik yükselişle 1.40 dolardan işlem görüyor. CEL’in haftalık yükselişi de %320’yi aşmış durumda… Token’ın ATH’si ise Haziran 2021’de, yani bundan bir sene önceki 8 dolar seviyesiydi.

GameStop’ta da aynısı olmuştu

Hatırlanacağı üzere geçen sene benzer bir olay da hisse senetleri piyasasında GameStop şirketinin hisselerinde de yapılmış ve GME’de kısa pozisyon açan birçok serbest yatırım fonu çok büyük zarar etmişti. GME hisseleri, iki haftalık süre içinde %1000’lik artış göstermişti. Hatta bu olayın ardından New York Borsası ve hisse alım-satım platformu Robinhood’da GME işlemleri kapatılmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl