Celsius’ta yüz milyonlarca dolarlık kayıp yaşayan iki şirketten mahkemeye yeni talep

Terra LUNA çöküşünün kötü etkilediği ve 12 Haziran günü platformdan çekim işlemlerini sonlandıran kripto faiz ve borç şirketi Celsius'un iflas davasında yeni bir gelişme yaşandı. Kötü gidişat sebebiyle yüz milyonlarca dolarlık kayıp yaşayan iki büyük şirket mahkemeden kendilerini hukuki çerçevede temsil edecek ve haklarını koruyacak bir komite oluşturulmasını talep etti.

dava-mahkeme

Celsius’a çok büyük yatırımlar yapan iki şirket, bugün mahkemeye bir başvuruda bulundu ve kendi çıkarlarını temsil etmesi gereken bir komitenin davaya katılabilmesi için mahkemeden talepte bulundu.

Varlık yönetim şirketi WestCap ve Kanada’nın Quebec bölgesine hizmet veren emeklilik fonu Caisse de dépôt et placement du Québec (CDPQ) taleplerinde bu komitenin “acilen” oluşturulması gerektiğini belirttiler.

“Müşteriler lehine ama bizim aleyhimize olur”

İki şirket, bu tür önlemler olmaksızın devam etmesi halinde davanın, uygunsuz ve düzensiz şekilde müşteriler lehine ilerleyeceğini ancak şirket üzerinde hisse sahibi olan firmaların ise aleyhine olacağını kaydettiler.

Bu talebe karşı çıkanların savunmalarını vermesi için son gün ise 6 Ekim olacak.

150 milyon dolar kaybetmişlerdi

Kanada’nın Quebec bölgesine hizmet veren ve yönetimi altında 303 milyar dolarlık fon bulunan emeklilik fonu Caisse de dépôt et placement du Quebec (CDPQ) Celsius’a 150 milyon dolar yatırım yaptıklarını açıklamışlardı.

Şirket CEO’su açıklamayı firmanın yılın ilk 6 aylık rapor toplantısında yapmıştı. Şirket ayrıca yılın ilk yarısı itibariyle %7.9’luk da zarar duyurmuştu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl