Celsius’un geri ödeme hamlesi CEL token’da yüzde 50 artış getirdi

Çarşamba günü bir grup yatırımcının kendi fonlarını çekebilme talebinde bulunmalarının ardından Celsius'un da mahkemeden bir bölüm fonların iade edilmesini talep etmesi CEL token'da da artış getirdi.

12 Haziran’daki çekimleri durdurma kararından bir süre sonra iflas başvurusu yapan ve kullanıcılarının fonlarını hala çekemediği “kripto bankası” Celsius iflas mahkemesine dün önemli bir başvuruda bulundu ve bazı hesaplardaki fonların geri ödenmesini talep etti.

Bilindiği üzere bazı kullanıcıların fonları platform üzerinde hiçbir faiz kazanmadan sadece cüzdanlarda duruyordu. Platform avukatları ise bu hesap sahiplerinin aslında faiz ya da kredi alımalrıyla ilgisi bulunmadığını ve çekim yapabilmeleri gerektiğini belirtmişti. Celsius’un bu talebine 6 Ekim günü görülecek duruşmada yanıt verilecek.

%50’lik artış yaşandı

Celsius’un bu talebinin ardından ise platformun ‘native token’ı olan CEL’de ise %50’lik artış yaşandı. Bu talep öncesinde 1.15 dolardan işlem gören CEL, daha sonra 1.70 dolar seviyesine çıktı. Kısa süreli olan bu yükseliş devam etmedi ancak token hala 1.50 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Çarşamba günü de, hesaplarında 22,5 milyon dolardan fazla fon bulunan 64 kişiden oluşan bir grup, şirketin iflas davasından sorumlu mahkemeden hesaplarından varlıklarının çekilmesine izin vermesini talep etmişti. Şirketin bu talep üzerine mahkemeden benzer bir istekte bulunması da dikkat çekti.

Mayıs ayı başında Terra LUNA çöküşüyle başlayan kripto para düşüşleri, Celsius’un 12 Haziran’da çekim işlemlerini kapatmasıyla daha da derinleşmişti.

platformun CEO’su Mashinsky uzun zamandır şirketinin verdiği yüksek faiz oranlarını savunuyordu.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl