Centra’da manipülasyon: Liste dışı kalacak olmasına rağmen %150 yükseldi

Kurucularının dolandırıcılıkla suçlanmasının ardından Binance'de liste dışı kalacak olan Centra'nın fiyatı yüzde 150'den fazla değer kazandı.

Önceki gün Centra’nın (CTR) kurucuları, dolandırıcılık suçlamasıyla tutuklandı. Bu gelişme üzerine CTR’nin fiyatı sert bir şekilde düşüşe geçmiş ve son 24 saate yüzde 80 oranında gerilemişti. CTR kurucularının dolandırıcılıkla suçlanmasının ardından borsalar CTR‘yi bir bir liste dışına çıkarma kararı aldı. Toplam CTR ticareti hacminin yüzde 90’ına sahip Binance de bugün yaptığı duyuruyla CTR’nin 8 Nisan’da liste dışı olacağını bildirdi.

Normal şartlarda büyük borsalarda liste dışı kalacak olan bir kripto para, hızla değer kaybeder ve kendi içine çekilerek sönümlenir. Ancak Centra’da durumlar farklı. Kurucularının dolandırıcılıkla suçlanmasının ardından yüzde 80 gerileyen Centra, Binance gibi bir borsada liste dışı kalacak olmasına karşın yüzde 150’nin üzerinde yükseldi. Bu durumun yalnız bir açıklaması var. O da Centra’nın bir pompala-boşalt coin’i olduğu ve balinaların zarar etmeden çekilebilmeleri için fiyatı manipüle ettiği.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

2 yorums

  1. Ronon Yanıtla

    süleyman bey ile aynı durumda olan bir arkadaşım var. ctr çalışan borsa tavsiyeniz benimde işime yarar uzun vadeli güvenilir diye bir kaydımız yok ctr yi elden çıkartacak kadar sağlam olsun kafi. yardımlarınızı bekliyoruz teşekkürler

  2. Süleyman Yanıtla

    Centra bende binance da vardı, satacak borsa sitesi bulamıyorum. Bildiğiniz güvenli bir borsa var mı?