CFTC başkanı Behnam Binance’i yerden yere vurdu: Vergi kaçakçılığı ve dolandırıcılık…

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) başkanı Rostin Behnam, katıldığı bir programda kurum olarak Binance'e açtıkları dava hakkında konuştu. Ellerinde vergi kaçakçılığı ve dolandırıcılığa giren çok net kanıtlar olduğunu belirten Behnam, "Biz kendimize sonuna kadar güveniyoruz. Kanıtlar konuşacaktır" dedi.

Kripto para piyasalarına bomba gibi düşen CFTC’nin Binance borsası aleyhine dava açma kararının ardından kurumun başkanı Rostin Behnam’dan önemli açıklamalar geldi.

Dava hakkında ABD medyasından CNBC’ye konuşan Behnam, ellerinde çok açık kanıtlar olduğunu belirtti ve hem Binance hem de CEO Zhao’nun burada sorumlu olduğunu söyledi. Behnam’ın sözleri şu şekilde:

“Çok açık vergi kaçakçılığı ve dolandırıcılık…”

Bunu daha önce de söyledim. Bir merkezinizin olmaması ya da bir yere bağlı olmamanız, CFTC’nin size yaptırım uygulama konusunda adım atmayacağı anlamına gelmez. Bunu bu şekilde önleyemezsiniz. Bu davada ayrıca çok net bir vergi kaçırma söz konusu… Kurumlara baktığımızda tüm dünyaya yayılmış ve bir kişi tarafından kontrol edilen ana bir şirket bulunuyor. Çok net, çok direkt olarak ‘Biz ABD kanunlarını bu şekilde atlatabiliriz’ anlamına gelen uygulamalar var.

“Kanıtlar konuşacak”

Bu dava konusunda kendimize çok güveniyoruz. Son yıllarda kripto alanında birçok şeyi gördük ve uyguladık. Sizlerle de net kurallar olması gerektiği hakkında çok fazla konuştuk. Ama aynı zamanda bu tarz manipülasyon ve dolandırıcılıkların da önüne geçilmeli. Kanıtlar ortada. Konuşacak olan kanıtlardır. Biz mahkemede iddialarımızı şiddetle savunacağız.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl