CFTC başkanından yeni kripto yorumu: DeFi borsaları da regüle edilecek

Mart ayında Binance'e para aklama ve kayıtsız işlem davası açan CFTC'nin başkanı Rostin Behnam katıldığı bir podcast'te DeFi borsalarını da regüle edeceklerini söyledi. Behnam, "Bir insan ya da bir kod tarafından yönetilmesi bizim için bir şey değiştirmez" dedi.

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) başkanı Rostin Behnam, Bloomberg’in podcast yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Merkeziyetsiz borsaların regülasyonunun en sonunda ya CFTC ya da SEC tarafından yapılacağını belirten Behnam, “Sadece kod ile çalışması ve kendi kendini yönetmesi sorun değil” dedi.

“Regülasyondan kaçamazlar”

DeFi borsalarının merkeziyetsiz olmalarının insanlarda yanlış bir intiba oluşturduğunu belirten CFTC başkanı şunları söyledi:

“İnsanların büyük bölümü, bazı platformların tamamen merkeziyetsiz olması ya da çok az insan katılımıyla çalışmasından ötürü regüle edilemeyeceğini düşünüyor. Ancak böyle bir durum söz konusu değil. Burada önemli olan kimin nasıl çalıştığı değil, insanların neye maruz kaldığı ya da onlara önerilen ürünün ne özelliklere sahip olduğudur. O oluşumların arasında hangi bireyin ya da grubun olduğudur…”

Binance davası: Beni artık hiçbir şey şaşırtmıyor

Mart ayında kurumun Binance’e açtığı dava da sorulan Behnam, borsa yöneticilerinin kendi iç mesajlaşmalarını da şikayet dilekçesine koyduklarını ve insanların bunları okuyarak dâhi konu hakkında rahatça fikir sahibi olabileceklerini dile getirdi:

“Aslında niyetimiz bu işin içine dahil olmak değildi. Beni gerçekten artık hiçbir şey şaşırtmıyor. Orada birçok kişi kanundan kaçmak istedi. Kanunu atlatmak istedi. Bazıları ise kanunu bilmiyor. Bu nedenle yaptıkları ve birbirlerine yazdıkları gerçekten şaşırtıcı olabiliyor. Ama artık şaşırmıyorum”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl