Chainalysis CEO’su Gronager: Bitcoin sene sonu 100 bini aşmış olur

Blok zinciri analiz şirketi Chainalysis CEO'su Michael Gronager, katıldığı programda Bitcoin'in bu sene 100 bin doların üzerinde bir değere ulaşmasını beklediğini söyledi. Özellikle kurumsal firmaların bu endüstriyi daha iyi öğrendiğini belirten Gronager, "Uzun vadede gidebileceğimizin yerin ise sınırı yok" yorumunu yaptı.

Bitcoin aylar sonra yeniden 50 bin dolar barajını aşmayı başarırken, en büyük kripto paranın ne kadar yükselebileceği tartışmaları da yeniden başladı. Konuyla ilgili olarak ABD’nin Bloomberg televizyonuna konuşan analiz firması Chainalysis CEO’su Michael Gronager ise Bitcoin’den beklentisinin bu sene daha fazla yükseliş olduğunu belirtti.

“El Salvador’daki protestoları endişe verici bulmuyorum”

Sözlerine El Salvador’un Bitcoin’i yasal para ilân etmesiyle başlayan Gronager şu ifadeleri kullandı:

“Küçük bir ülkenin böyle bir adım atması çok önemli. Örnek teşkil edecektir. Bu tür ülkeler için havale işlemleri, sınırötesi ödemeler büyük önem taşır. El Salvador’da da ödemelerin önemi büyük. Zaten orada adaptasyon yüksekti. Ülkede ‘Ben dolarımı istiyorum’ diyen ve değişime karşı çıkan birçok insan olacaktır. Bu kişiler Bitcoin’in ne olduğunu bile bilmiyordur. Bu yüzden ben ülkedeki protestoları çok endişe verici görmüyorum”

“Ethereum’a güven arttı”

Kripto paralara son dönemde güvenin daha da arttığını belirten Chainalysis CEO’su, Ethereum’un da önemine dikkat çekti:

“Son haftalarda Ethereum’un çok fazla büyüdüğünü gördük. Ağ çok daha istikrarlı bir hale geldi. İnsanlar artık Ethereum2a daha çok güveniyor. Bir de DeFi yani merkeziyetsiz finans endüstrisi var. Bence bu da Ethereum’un değerini artırıyor.”

“Kurumsal firmalar artık Bitcoin’i öğrendiler”

“Kripto paraların çoğunluğu, birçok varlığa oranla daha şeffaf. Bitcoin çok şeffaf. Geçmişte kurumsal şirketler ve insanlar onu karanlık ve ne olduğu belli olmayan bir varlık olarak görüyordu. Kurumsal şirketler de artık Bitcoin’in ne olduğunu öğrendiler. Bu da fiyatı yukarı doğru itecek bir gelişme diye düşünüyorum”

“Sene sonu fiyat 100 bin doları aşmış olur diye düşünüyorum”

Kraken borsasının kurucu ortaklarından biri de olan Michael Gronager, son olarak Bitcoin fiyatının bu sene bitmeden 100 bin doların üzerinde olacağını düşündüğünü söyledi:

“Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere kripto paralarda şu anda bir trend görüyoruz. Ayı sezonunda çok büyük iyileştirmeler ve geliştirmeler yapıldı. Bence evet, hala boğa sezonundayız. Sene sonu 100 bin doların üzerinde olacağımızı söyleyebilirim. Uzun vadede ise Ay’ın sınır olduğunu düşünmüyorum. Onun da ötesine geçebiliriz. Bir sınır görmüyorum”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl