Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

İki ayda 1 milyon kayıt alan Chainge, kendi DEX’ini başlatıyor

Sponsorlu

Fusion blok zinciri üzerinde çalışan Chainge, finansal hayatınızı bambaşka bir seviyeye getirecek olan BTC/TF BTC ve USDT/TF USDT’ten oluşan merkeziyetsiz borsa DEX trade’ini başlatıyor.

Blokzincir teknolojisinin hızlı gelişmesinde büyük bir rol alan etkenlerden biri de blokzincir tabanlı varlıkların (kripto paralar ve token’lar) birbirleri ve fiat paralar ile özel borsalarda trade edilebilme kabiliyetidir. Ancak merkezi borsalar (CEX’ler), DeFi’ın tüm özelliklerini geçersiz kılar ve genelde kontrolü, bankalar gibi çalışan şirket ve kurumlara verirler.

Bu tür borsalar, blokzincir teknolojisinin gelişmesine büyük katkı sağlamalarına rağmen hack’lenme, içeriden yapılan dolandırıcılık ve hırsızlıklar, piyasa manipülasyonu ya da değişen hükumet politikalarına karşı savunmasızdırlar. Bazı kullanıcılar, işlemlerine başlamak için aylarca kimlik doğrulama süresi beklemek zorunda kalırlar. Sonuç olarak CEX’ler, güvenlik açısından hem riskli hem de dayanıksızdır.

CEX’lerde trade’i riskli hale getiren ana sebepler şunlardır:

  • Sahipliğin transferi – Kullanıcılar coin ya da token’larının sahipliklerini, işlem yapmak için borsalara verirler ve böylece borsanın aldığı tüm riskleri, onlar da almış olurlar.
  • Trade motorunun sıfır şeffaflığı – Regüle olmamış borsalar, piyasayı kendilerinin istediği şekilde yönlendirebilirler. Kullanıcı ise gerçekten adil bir platformda işlem yapıp yapmadığını bilmez. Bilmesinin de imkanı yoktur.
  • Merkezileştirilmiş yazılım ve organizasyon – Bu tür borsalar, hack’lenmelere karşı tek bir hata noktası olan basit web uygulamalardır. Aynı durum özel mülkiyet için de geçerlidir. Hükumet politikaları değişirse, onlar da değişir.

Yukarıda saydıklarımızın çözümü mü? Chainge DEX (Merkeziyetsiz borsa)

Varlıkların transferini denetleyen klasik üçüncü taraf kuruluşlar (örnek olarak CEX’ler, bankalar, borsacılar, devlet kurumları…) olağanüstü derecede birlikte çalışabilirlik kabiliyetleriyle zaten FSN blok zincirinin yerini alırlar.

Bizim DEX’imiz ise bildiğimiz CEX’lerde ortaya çıkan riskleri azaltır, çünkü kullanıcıların varlıklarını borsaya taşıma zorunluluğu yoktur.

Wash trade yaparak, yani borsanın kendi girdiği satış emrini kendi alması yoluyla yaratılan sahte hacimler ya da fiyat manipülasyonları engellenir. Ayrıca anonimlik durumu güvence altındadır. Merkezi borsalarda ise “Müşterini tanı – KYC” uygulaması söz konusudur ve DEX’lerin tam tersidir.

Öte yandan para çekme ya da trade yapma limitleri, yüksek işlem ücretleri ve hacker’ların borsaya saldırarak varlıklarınızı çalma ihtimali dezavantajlarından da kurtulacaksınız.

CEX’lerde o şirketin sizin fonlarınızı, bilgilerinizi korumasına ya da adil bir ortamda trade ortamı sağladığına güvenmek zorundasınız. Fonlarınızı, kendi özel cüzdanınıza çekene kadar onlar üzerinde hiçbir kontrolünüz yoktur.

Chainge DEX, özel anahtarlarınızın ve coin’lerinizin kontrolünün yüzde 100 sizde olduğunun garantisini verir. CEX’ler size özel anahtarlarınızı vermediğinden dolayı, siz fonlarınızı doğru yönetmeleri için o borsanın çalışanlarına güvenmek zorundasınız.

Chainge, kullanıcıların trade yapmak için fonlarının sahipliğini asla devretmediği ve akıllı kontratlar sayesinde şeffaf bir trade mekanizmasının olduğu bir yerdir.

Şimdi ilginç bölüme geçelim:

Chainge DEX, neden geleceğin DEX’idir ve onu özel yapan nedir?

Bunu anlatmak için biraz geriye gitmek ve Zaman Dilimi (TF) hakkında konuşmamız lazım.

Zaman Dilimi (Time Frame – TF) geleneksel ve dijital finansta devrim niteliğinde olan, benzersiz bir FUSION inovasyonudur. Amacı herhangi bir anda kendi finansal tahminlerinizi uygulamanıza olanak sağlamaktır. Bunu finans dünyasında yapılan bir zaman yolculuğu gibi de düşünebilirsiniz.

Bu durum kullanıcıların, belli bir dönemde belli bir varlığa ulaşmak istemeleri olarak da anlatılabilir. Yani varlığın sahibi güvenli şekilde hala o fona sahip olur ama aynı zamanda diğer kullanıcı ya da güvenilen diğer taraf bu varlığı belli bir dönem kullanabilir. Bu zaman bittiğinde varlık tekrar gerçek sahibine geri döner.

FUSION’ın çığır açan teknolojisi sayesinde TF’nin sunduğu olanaklar sonsuzdur.

Chainge, kullanıcıların BTC, ETH ve diğerleri gibi birçok varlığı belli bir “zaman dilimi” içerisinde kullanmasını ve onları akıllı kontratlar vasıtasıyla yönetmelerini sağlar. Bu da en sonunda kusursuz trade işlemleri ve finans anlaşmalarına olanak tanır.

Bu işlemlerden biri BTC/TF BTC ve USDT/TF USDT arasında yapılabilir. Bu da BTC’yi verilen oran ile TF BTC ya da TF USDT ile değiştirebilmeniz anlamına gelir. Dolayısıyla zaman hazır olduğunda, TF BTC ya da TF USDT; BTC ya da USDT’ye dönüşür. Bunun için de merkezi bir sisteme gerek olmaz.

Sonuç olarak, TF varlığınızı kullanabilmenin yanında onu tamamen geri almayı da garantilemiş oluyorsunuz.

Bu kendine özgü borsa modeli, şu anda başka hiçbir blokzincir tarafından desteklenmemektedir ve kesinlikle hepimizin yatırım ve plân yapma stratejimizi değiştirecek ayrıca finansal geleceğimizi güvence altına alacaktır.

Haydi şimdi bu sistemden en iyi şekilde yararlanalım.

Chainge’in sizlere sunduğu müthiş özellikleri web sitesinden de öğrenebilirsiniz.

Chainge Finance’i sosyal medyada takip et:

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazı, sponsorlu bir tanıtım yazısıdır. Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi değildir ve yatırım tavsiyesi olarak düşünülmemelidir. Her kullanıcı kendi araştırmasını yapmalıdır. Uzmancoin’in bu sayfadaki ürün veya hizmetle bir ilişkisi yoktur. Uzmancoin, bu sayfadaki ürün veya hizmetten doğacak riskler karşısında sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl