Aktif Chainlink adreslerinde artış: 18 aydır ilk kez görülüyor

chainlink neden yükseliyor

Analiz firması Santiment’in verilerine göre, Chainlink’te geçen hafta günde 8 binden fazla adresin aktif olduğu gözlemlendi. Bu rakamın son 18 ayın en yüksek seviyesi olduğu bildirildi.

Aktif adresler, herhangi bir günde bir işleme dahil olan Chainlink adreslerinin toplam miktarını ölçen bir gösterge olarak biliniyor. Bu metriğin değerinin yüksek olması, son zamanlarda transferlerde çok sayıda adresin yer aldığı anlamına geliyor. Bu sebeple böyle bir eğilim, trader’lar arasında kripto paraya olan ilginin şu anda yüksek olduğunu gösteriyor.

Geçen hafta, günlük olarak 8 binden fazla benzersiz adres aktif durumdaydı, kaynak: Santiment

Grafikte, geçtiğimiz yıl boyunca aktif Chainlink adreslerindeki eğilim yer alıyor. Buradan da anlaşılacağı üzere son birkaç haftadır aktif Chainlink adreslerinde artış gözlemleniyor.

Artış, kripto para borsası FTX’in iflasıyla başladı ve bilindiği üzere bu da tüm kripto para piyasasında çöküşe yol açtı.

Son 18 ayın en yüksek seviyesi

Gösterge, geçen hafta boyunca, günlük 8 bin aktif adrese ulaştı. Bu, Mayıs 2021’den bu yana gözlemlenen en yüksek değer. O zamandan beri, aktif Chainlink adreslerinin sayısında yavaşlama yaşansa da hâlâ 1 yılın en yüksek seviyelerinde olduğu görülüyor.

Çöküş, Chainlink’i de sert bir şekilde vurmuş olsa da son 24 saat içinde fiyat yüzde 10’a yakın arttığı için kripto paranın bir miktar yükseliş ivmesi yakaladığı görülüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl