Chainlink, yeni ekosistem büyüme programını açıkladı: SCALE

Blok zinciri oracle sağlayıcısı Chainlink Labs, oracle’larla ilgili blok zinciri ekosistemi gelişimini teşvik etmek için SCALE programını duyurdu.

Chainlink’in duyurduğu ekosistemi büyüme programı SCALE’nin açılımı ise, “Katman 1 ve Katman 2 Etkinleştirme için Sürdürülebilir Chainlink Erişimi” anlamına geliyor.

Program, Katman 1 ve Katman 2 alanında merkeziyetsiz uygulama ekosistemlerinin büyümesini teşvik etmek için oracle hizmetlerine erişimi ve maliyet engellerini azaltmayı amaçlıyor.

Chainlink oracle’ları, zincir üstü akıllı sözleşmeler ile uygulamaların zincir dışı verileri güvenli ve merkeziyetsiz bir şekilde kullanmasına olanak tanıyor.

Etkin işlem değeri 6.1 trilyon dolar

Chainlink CEO’su Sergey Nazarov, yaptığı açıklamada, Chainlink’in kolaylaştırılmış işlemlerin toplam değerini tanımlayan Etkin İşlem Değeri (TVE)’nin 6.1 trilyon dolar olduğunu söyledi. Bu rakam takas, borçlanma ve türevler gibi işlemleri içeriyor.

Bu girişimde Chainlink Labs ile iş birliği yapan ilk blok zincirleri arasında Avalanche, Metis, Moonbeam ve Moonriver yer alıyor. Her ekosistem, oracle ağ işletim maliyetlerine katkıda bulunacak.

DAHA FAZLASI – Chainlink nedir?

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl