Chainlink (LINK) fiyat rekoru kırdı, milyon dolarlık transferler yapıldı

Chainlink (LINK) 5.70 doları görerek yeni bir rekor seviyeye ulaştı. Kripto paradaki bu hareketlilikle birlikte borsalardaki LINK miktarı da 4 ayın zirvesine çıktı.

chainlink link

Bitcoin’in piyasa payının geri çekilmesiyle birlikte altcoin’ler yukarı yönlü büyük bir ivme yakaladı. En çok öne çıkanlardan biri de Chainlink (LINK) oluyor.

2017 yılından bu yana piyasada var olan LINK, bugün itibari ile tüm zamanların en yüksek seviyesini geçerek yeni bir rekor seviyeye ulaştı. Yaklaşık 2 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olan kripto para, bugün 5.70 doları gördü. LINK için bir önceki rekor seviye, 4.92 dolardı ve 4 Mart 2020 tarihinde kaydedilmişti.

Chainlink (LINK) grafiği, TradingView

Borsaya yüz binlerce LINK transferi

LINK fiyatı yeni rekorlar kırarken kripto para borsası Binance’e de büyük miktarlı transferler yapıldı. Bir kullanıcı, iki ayrı işlemde toplamda 1 milyon LINK aktardı. Bu kripto paraların değeri, mevcut fiyatlarla 5 milyon 600 bin dolar ediyor. Yükselişi fırsat bilenler, kâr almaya başlamış gibi görünüyor.

Ayrıca kripto para veri platformu Glassnode’a göre, borsalardaki LINK miktarı, 4 ayın zirvesine çıktı. Şirkete göre, şu anda borsalarda 387 milyon dolarlık LINK tutuluyor.

Daha geniş bir zaman dilimi göz önüne alındığında ise LINK’teki artış daha çarpıcı. Kripto para, 13 Mart’taki büyük çöküşten beri yüzde 240 oranında değer kazandı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl