Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Chainlink (LINK) balinaları son düşüşü böyle fırsata çevirdiler

Büyük Chainlink (LINK) yatırımcıları, yüzde 60'a varan fiyat düşüşü sırasında daha fazla alım yaparak pozisyonlarını artırdılar. Dün 7 dolar seviyelerinde işlem gören LINK, bugün 10 doları geçti.

chainlink link

Chainlink (LINK) fiyatı, Ağustos ortalarından bu yana dolar karşısında kan kaybediyordu. 16 Ağustos’ta 20 doları gören kripto para, Bitcoin’deki fiyat düşüşünün de etkisi ile dün itibari ile 7 dolar seviyelerine gerilemişti.

LINK, 40 günlük bu süre zarfında yüzde 60’ın üzerinde gerilerken büyük miktarda LINK sahibi olanlar, fiyattaki bu düşüşü bir fırsat olarak değerlendirdiler.

Kripto paralara ilişkin veriler sağlayan Santiment’e göre, son 40 gün içinde borsaların haricinde kalan en büyük 10 LINK adresine toplamda 12 milyon 850 bin LINK ekleme yapıldı. LINK, haberin yayına girdiği dakikalarda 10 dolardan işlem görüyor ve 12 milyon 850 bin LINK ise mevcut fiyatlarla 128 milyon 500 bin dolara denk geliyor.

Borsalara ait cüzdanlar haricinde en büyük 10 cüzdandaki LINK miktarı değişimi (mor çizgi) ve LINK ile BTC fiyatları (sırasıyla yeşil ve sarı çizgiler), kaynak: Santiment

LINK, dünden bu yana yüzde 25’in üzerinde değer kazandı.

3 milyar 500 milyon dolar piyasa değeri ile LINK, en büyük ilk 7 kripto paradan biri. LINK’in piyasa değeri, Ağustos ayındaki zirve noktasında neredeyse 7 milyar dolar olmuştu. LINK, yılın başından bu yana yüzde 500 oranında artış sağladı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl