Chainlink (LINK), Çin’den gelen haber ile rekor fiyatı zorluyor

Popüler kripto para projelerinden Chainlınk (LINK), Çin'in Ulusal Blockchain Hizmetler Ağı (BSN) ile entegrasyon haberi sonrası rekor seviyeye çok yakın.

chainlink

Piyasanın gözde kripto para projelerinden Chainlink (LINK) bugün Çin’den gelen haberin etkisi ile neredeyse tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı.

Konu hakkında yayınlanan basın bülteninde, Çin’in Ulusal Blockchain Hizmetler Ağı’nın (BSN), Chainlink ile entegre edildiği bildirildi. Açıklamaya göre bu sayede, devlet kurumları ve işletmeler, doğrulanmış gerçek dünya verilerini Chainlink oracle’larını kullanarak BSN uygulamalarına dahil edebilecekler.

BSN, büyük Çinli kuruluşlar ve şirketler tarafından deseteklenen, şirketlerin son derece düşük maliyetli Blockchain bulut bilişim hizmetlerine erişimleri için tek duraklı hizmet sağlayacak şekilde tasarlanmış bir Blockchain altyapı hizmetleri katmanı. BSN’nin kurucu ortakları arasında Çin’in Devlet Bilgi Merkezi, China Mobile ve China Unionpay bulunuyor.

LINK’in fiyatı, bu gelişmenin ortaya çıkmasını takiben 4.5 dolardan yüzde 10’a yakın artışla 4.90 dolara çıktı. Bu fiyat seviyesi ile LINK, rekor seviyeyi geçmeye de çok yaklaştı. Kripto para, zirvesini 4 Mart’ta 4.97 dolar ile görmüştü. 1.7 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile en büyük 13. kripto para olan LINK, Mart ayındaki çöküşten bu yana yüzde 180 oranında değer artışı yaşadı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl