Chainlink kurucusu: Resesyon gelirse kripto paralar yükselir

Chainlink kurucu ortaklarından Sergey Nazarov, küresel ekonomideki kötü gidişin kripto paralara yarayabileceğini savundu. Kripto paraların geleneksel finansa alternatif olduğunu belirten Nazarov, bu varlık sınıfın kısa vadede yine büyük ilgi toplayacağını söyledi.

Chainlink’in kurucu ortaklarından Sergey Nazarov, ABD medyasından CNBC’ye konuk oldu. Kripto paralardaki büyük düşüşü ve geleceğe yönelik fikirlerini söyleyen Nazarov, yeniden yükselişin geleceğini savundu.

“Genel ekonominin kötüye gidişi kriptoya yarar”

Birçok analistin ve yorumcunun aksine resesyon gelmesinin ve ekonominin daha da durgunlaşmasının kripto paralara yarayacağını dile getiren Nazarov şu ifadeleri kullandı:

“Yükselişler ucuz paranın dağıtılması ve faizlerin de uzun süre yüksek tutulması sonrasında geldi. Kripto büyük teknoloji şirketlerini takip ettive yükseldi. Yine bu şekilde olacak. Büyük teknoloji şirketlerinin topladığı ilgiyi kripto paralar da toplayacak. Şunu bilmemiz lazım, kripto paralar enflasyona karşı bir araçtır. Bunun için yaratılmışlardır. Geleneksel finansa alternatif olsun diye… Yine ucuz para olduğunda, yine kripto paralara giriş olacak. Küresel finans alanındaki çöküşler tam anlamıyla bize gösterilmiyor. Kripto alanında işler geçen sene fena değildi. Yine os eviyelere geleceğiz”

2021 boğa sezonunun en çoşkulu dönemlerinde 50 doların da üzerine çıkan LINK, bugünlerde ise yaklaşık 6 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl