Yükselişi fırsat bilen Chainlink, kontrolündeki milyonlarca kripto parayı satmaya başladı

Fiyattaki yükselişi fırsat bilen Chainlink ekibi, projeyi finanse etmek için elinde tuttuğu LINK'lerin bir kısmını satmaya başladı.

Decrypt’te yer alan habere göre, Chainlink ekibi, son birkaç haftadır büyük parçalar halinde kendilerinin kontrolündeki kripto paraları satıyor.

LINK olarak bilinen bu kripto para, Haziran ayında 4$’ı geçerek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Bu durum, büyük ölçüde bir dizi yeni ortaklığın ve çeşitli borsalarda listelenmesinin bir sonucuydu. Haziran ayında Google ve en büyük üçüncü yazılım şirketi Oracle ile ortaklık kuran LINK, daha sonra Coinbase Pro ve Coinbase’de listenmişti.

Ancak, Etherscan‘in verilerine göre, Chainlink son 10 günde 700 binlik beş parça hâlinde 3.5 milyon LINK (10.8 milyon dolar) sattı. LINK’in fiyatı bu satışlarla birlikte 3$’a kadar geriledi.

 

Bu token’ların satışı, şirketin yapmayı planladığı yeni işe alımlar için ayrılmış görünüyor. İnternet sitesinde yakın zamanda bir kariyer sayfası açan Chainlink, bu sayfaya şimdiye kadar 8 iş ilanı ekledi. Yine konuyla ilgili bir açıklama yapan Chainlink CEO’su Sergey Nazarov, Chainlink ekosisteminin yararına olarak ölçeklendirmeye odaklandıklarını söyledi.

Satılan token’lar, şirketin Kasım 2017’de 32 milyon dolar topladığı ICO’sunun bir parçası. Toplam token arzının %35’ine sahip olan şirket, şu ana kadar bu miktarın sadece %1’ini sattı.

Satılabilecek daha pek çok token’ın bulunması ve Chainlink’in rezervlerini harcaması için birçok yöntemin olması gibi sebeplerle, LINK sahiplerinin bunu geleceğe yönelik bir yatırım olarak mı göreceği, yoksa satış zamanının geldiğini mi düşüneceği zaman içinde anlaşılacak.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun