Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Chamath Palihapitiya: Bitcoin, dolandırıcılık olamaz

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, bu ayın başlarında Barclays’ın ev sahipliği yaptığı bir bankacılık konferansı sırasında Bitcoin’i dolandırıcılık olarak tanımlamış ve hükümetlerin yakın zamanda Bitcoin ağını kapatacağını iddia etmişti. Hızını alamayan Dimon, Bitcoin alan veya satan bir çalışanı olursa onu kovacağını da söylemişti. Dimon, Bitcoin hakkındaki bu yalan yanlış değerlendirmesinin ardından önde gelen girişim sermayesi yatırımcısı ve Golden State Warriors’un sahibi Chamath Palihapitiya tarafından şiddetle eleştirildi. ‘Dolandırıcılık olamaz’ Palihapitiya, Dimon’un yorumlarına yanıt olarak, hükümetlerin Bitcoin endüstrisi ve piyasasında kısıtlayabilecekleri ve düzenleyebilecekleri...

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, bu ayın başlarında Barclays’ın ev sahipliği yaptığı bir bankacılık konferansı sırasında Bitcoin’i dolandırıcılık olarak tanımlamış ve hükümetlerin yakın zamanda Bitcoin ağını kapatacağını iddia etmişti. Hızını alamayan Dimon, Bitcoin alan veya satan bir çalışanı olursa onu kovacağını da söylemişti.

Dimon, Bitcoin hakkındaki bu yalan yanlış değerlendirmesinin ardından önde gelen girişim sermayesi yatırımcısı ve Golden State Warriors’un sahibi Chamath Palihapitiya tarafından şiddetle eleştirildi.

‘Dolandırıcılık olamaz’

Palihapitiya, Dimon’un yorumlarına yanıt olarak, hükümetlerin Bitcoin endüstrisi ve piyasasında kısıtlayabilecekleri ve düzenleyebilecekleri şeylerin sınırlı olduğunu söyledi.

41 yaşındaki Palihapitiya, hükümetlerin ve mali düzenleyicilerin Bitcoin’deki ticaret faaliyetlerini kontrol edebildiğini ancak eşler arası protokolün kendisini manipüle edemediğini ve sansürleyemediğini vurguladı.

Palihapitiya, ‘Dolandırıcılık’ iddiasına ise şöyle cevap verdi:

“Kesinlikle hayır. Dolandırıcılık olamaz. Hükümetlerin müdahalesi de söz konusu değil. Eşler arası bir sistemden bahsediyoruz. Bitcoin’i dünyadaki her bir insanın iradesini ve eylemlerini ortadan kaldırabildiğiniz ölçüde ortadan kaldırabilirsiniz.”

Dimon’un yorumlarının ardından Bitcoin’in fiyatı 4400$’dan 3900$’a düştü. Birçok analist Bitcoin’in bu düşüşünün muhtemelen Dimon’un yorumlarından değil, Çin hükümetinin Bitcoin borsaları için ülke çapında bir yasak kararı almasından kaynaklandığını düşünüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl