Change.org, Bitcoin madenciliği yapan ekran koruyucusu oluşturdu

Kullanılmayan bilgisayar gücüyle Bitcoin madenciliği yaparak gelir elde etmeyi amaçlayan online talep platformu Change.org, bu nedenle bir ekran koruyucu icat etti.

Online talep platformu Change.org, kullanılmayan bilgisayar sistemlerini Bitcoin madencilerine dönüştüren bir ekran koruyucu oluşturdu. Change.org yeni girişimiyle elde edilecek geliri, Change.org Vakfı’na fon sağlamak için kullanacak.

Bu planın arkasındaki fikir aslında oldukça basit. Yazılımı yükleyenlerin bilgisayar sistemleri, Bitcoin blok zincirinde madencilik için kullanılacak. Birçok bilgisayar sisteminin gücü bir araya gelerek, her biri Change.org için Bitcoin üretmeye yardımcı olacak. Daha sonra elde edilecek olan gelir Change.org Vakfı aracılığıyla çeşitli girişimleri finanse etmek için kullanılacak.

Bir bilgisayar sistemi artık Bitcoin madenciliğinden kar elde etmek için yeteri kadar güçlü olmasa da Change.org, CPU’ları başarılı bir şekilde değerlendirmek için yeterince büyük bir kullanıcı havuzu oluşturabileceklerini umuyor.

İdeal olarak, tüm ofisler ekran koruyucuyu sistemlerine yükleyebilirler. Bununla birlikte, kaç tane ofis yöneticisinin tüm boş makineleriyle kripto para madenciliği yaparak elektrik faturalarını önemli ölçüde artırmaya istekli olacağı ise merak konusu.

Kendinizi cömert hissediyorsanız (veya sadece fikir hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız), The Mining Screensaver internet sitesine uğrayabilirsiniz.

Bu internet sitesinde, sisteminize ekran koruyucuyu kurmak için indirme bağlantısının yanı sıra fikir hakkında ek ayrıntılar da bulabilirsiniz. Ekran koruyucu şu an için yalnızca Windows için mevcut durumda ve maalesef internet sitesinde Mac desteği için planlardan bahsedilmiyor.

→ İKİ ÖNEMLİ İSİMDEN EOS’UN ŞİRKETİNE YATIRIM KARARI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl