Charles Schwab, Fidelity ve Citadel destekli EDX Markets, Paxos ile anlaştı

Eylül ayında duyurulan ve arkasında Charles Schwab, Fidelity ve Citadel gibi büyük şirketlerin olduğu kripto para borsası EDX Markets, saklama hizmetleri konusunda Paxos şirketiyle anlaşma sağladı.

Geçtiğimiz haftalarda arkasında finans dünyasının bilinen şirketlerinin olduğu belirtilen ve ses getirecek bir şekilde duyurulan EDX Markets adındaki kripto para borsaso, saklama hizmetleri konusunda Paxos ile anlaşma sağladığını açıkladı.

Likidite, güvenlik ve hızlı işlem konularında diğer kripto para borsalarından ayrılacağını iddia eden EDX Markets, artık saklama hizmetlerini de kripto para piyasalarının bilinen ve güvenilir şirketlerinden biri olan Paxos ile yapacak.

Rezervlerde ABD doları baskın…

Bilindiği üzere Paxos şirketi dünyanın en büyük borsası olarak görülen Binance’in BUSD sabit coin’inin de ihraççısı konumunda ve coin’in %95’lik rezerv desteğini de ABD doları ile sağlıyor. Paxos’un da ayrıca bir dönem adı PAX olan ve şimdiki ismi USDP olan bir sabit coin’i de bulunuyor. USDP’nin de rezervlerinin %100’üne yakını ABD dolarından oluşuyor.

Paxos herhangi bir iflas tehlikesine karşı da EDXM müşterilerinin varlıklarını ABD doları hesaplarında koruyacak. 2019 yılında kurulan piyasa operatörü MEMX şirketi de EDX Markets’a teknoloji altyapısı sağlayacak.

“Kurumsal şirketler için tüm şartlar hazır olacak”

Konuyla ilgili ABD medyasından The Block’a konuşan EDX Markets CEO’su Jamil Nazarali, kendileri için regülasyonların uyumluluğu ve güvenliğin en önemli unsurlar olduğunu belirtti ve şunları söyledi:

“MEMX’in teknoloji sağlama kabiliyetiyle Paxos’un sektörün en iyi çözümlerini sunma becerisi birleştiği zaman, kurumsal seviyedeki yatırımcıların dijital varlık alanına girmeleri için tüm şartlar hazır olacak”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl