Charlie Lee, 2017’de tüm LTC’lerini neden sattığını açıkladı

Litecoin kurucusu Charlie Lee, Twitter'dan bir flood paylaştı ve 2017 yılında tüm LTC'lerini sattığı ve büyük tepki aldığı hareketine açıklık getirdi. Yazısında Coinbase günleri hakkında da açıklamalarda bulunan Lee, borsa için "Şu anda tam bir 'shit coin' kumarhanesine dönmüş durumda" yorumunu yaptı.

Litecoin yaratıcısı Charlie Lee, Twitter’dan paylaştığı uzun flood’la hem Coinbase günlerinde Litecoin’in listelenmesi için harcadığı çabayı hem de 2017’deki ünlü LTC satışını anlattı.

“Brian benden özür dilemişti”

Coinbase’in kurucuları olan Fred Ehrsam ve Brian Armstrong’u uzun süre Litecoin’in borsada listelenmesi konusunda ikna edemediğini belirten Lee, “Sonunda kabul ettiler ve hem GDAX (*bugünkü Coinbase PRO) hem de Coinbase’de işlem hacimlerinde ciddi bir artış olmuştu. Litecoin o dönem, piyasada en çok işlem yapılan 5. coin’di. Litecoin muhtemelen Coinbase’e 100 milyon dolar getiri sağlamıştır. Sonunda da Brian benim haklı olduğumu belirten ve benden özür dileyen bir mail atmıştı. Haklı çıkmak güzel bir duygu. Dolayısıyla bugün bir ‘shit coin’ kumarhanesine dönen Coinbase’in bu hale gelmesinde beni sorumlu tutabilirsiniz (*ironi yaparak)”

“LTC’lerimi satma sebebim merkeziyetsizlik sağlamak içindi”

Litecoin’in geliştirme safhalarıyla da ilgili konuşan Charlie Lee, 2017’de çok eleştiri aldığı ünlü LTC satışından da bahsetti ve şu ifadeleri kullandı:

“Bildiğiniz gibi 2017’de tüm LTC’lerimi satmamla ilgili kötü bir şöhrete sahibim. Öncelikle şunu söylemem gerekir, fiyatı ciddi şekilde etkileyecek sayıda LTC’ye sahip değildim. Diğer Litecoin destekçileri gibi LTC aldım ve madenciliğini yaptım. Sayımı bu şekilde artırdım. Birçoklarından daha çok LTC’ye sahip olma nedenim, erken yatırımcı olmamla ilgili… LTC’lerimi sattığımda 3 şeyi başarmak istiyordum.

  1. Satoshi biriktirme korkusunu kaldırmak
  2. Litecoin’i daha merkeziyetsiz yapmak
  3. Motivasyonumu ve beni teşvik eden Litecoin adaptasyonunu, fiyat olgusunun önüne koymak”

Hatırlanacağı üzere Charlie Lee, 20 Aralık 2017 tarihinde Reddit forumunda yazdığı post’ta, Litecoin’lerini sattığını açıklamıştı. LTC fiyatı o dönem 315 dolar civarındaydı ve açıklamadan sonra ciddi bir düşüş yaşanmamıştı. Ancak 22 Aralık itibariyle, yani satıştan 2 gün sonra fiyat 260 dolara kadar gerilemişti.

Şu anda piyasa değerine göre 17. sırada olan Litecoin, 170 dolardan işlem görüyor. LTC fiyatı bu sezonki boğa piyasasında 410 dolara yükselerek tarihinin en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl