Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Litecoin’in CEO’su Charlie Lee’den Bitcoin Cash yorumu

Litecoin’in CEO’su Charlie Lee, CNBC’ye verdiği röportajda Bitcoin’in bölünmesiyle ilgili fikrini paylaştı. Röportajda Lee, Bitcoin Cash’in büyüyen alternatif kripto para birimi görüntüsüne girmesiyle ilgili her türlü endişeyi sert bir şekilde eleştirdi. Litecoin’in bu tartışmanın içerisine nasıl girdiği sorulduğunda Lee, Litecoin için bölünmenin büyük bir endişe olmadığını, orijinal Bitcoin’e daha fazla odaklandığını söyledi. Litecoin’in CEO’su Charlie Lee, şöyle dedi: “Bitcoin Cash’i gerçekten Litecoin için bir tehdit olarak görmüyorum. Bitcoin’de her şeyden daha fazla karmaşaya neden oluyor.” Lee, birçok kripto para biriminin...

Litecoin’in CEO’su Charlie Lee, CNBC’ye verdiği röportajda Bitcoin’in bölünmesiyle ilgili fikrini paylaştı.

Röportajda Lee, Bitcoin Cash’in büyüyen alternatif kripto para birimi görüntüsüne girmesiyle ilgili her türlü endişeyi sert bir şekilde eleştirdi.

Litecoin’in bu tartışmanın içerisine nasıl girdiği sorulduğunda Lee, Litecoin için bölünmenin büyük bir endişe olmadığını, orijinal Bitcoin’e daha fazla odaklandığını söyledi.

Litecoin’in CEO’su Charlie Lee, şöyle dedi:

“Bitcoin Cash’i gerçekten Litecoin için bir tehdit olarak görmüyorum. Bitcoin’de her şeyden daha fazla karmaşaya neden oluyor.”

Lee, birçok kripto para biriminin ortaya çıkmasıyla Litecoin’in diğer kripto para birimlerinin karşısında avantaj sağladığını ifade etti. Neden Bitcoin ve diğer kripto para birimleri arasında Litecoin’in tercih edileceği sorulduğunda ise Lee, Litecoin’in çok düşük işlem ücretleri ve işlem hızını öne çıkardı. Lee,

Litecoin’in küçük alımlarda daha çok tercih edileceğini söylüyor:

“Bankalar birbirlerine milyonlarca dolar göndermek istiyorsa Bitcoin kullanacaklardır. Bir araba ya da ev almak istiyorsan Bitcoin kullanmalısın. Fakat eğer daha küçük harcamalar yapacaksanız Litecoin gibi bir şey seçersiniz.”

‘Bitcoin hala en önemli para birimi olarak kabul ediliyor’

Charlie Lee, Bitcoin’in hala en önemli kripto para birimi olarak kabul edildiğini ifade etti.

Lee şunları söyledi:

“Bitcoin her zaman herkesin bildiği büyük kripto para birimi olacak. Litecoin’in de Bitcoin’le orada olmasına ve herkes tarafından günlük harcamalarda kullanılmasına yardımcı olmak istiyorum.”

Kripto para birimlerinin yasallaştırılmasıyla ilgili

Lee, kripto para birimlerinin yasalarca düzenlenmesinin beklendiğini söyledi. Ayrıca SEC kararıyla ilgili de bir yorumda bulunan Lee, kararı memnuniyetle karşıladığını ve dolandırıcılıkla yasa dışı faaliyetlerin önüne geçmek için SEC’nin yönetmeliğini onayladığını belirtti.

Siz ne düşünüyorsunuz? Charlie Lee ile aynı fikirde misiniz yoksa, Bitcoin Cash orijinal Bitcoin’in önüne geçebilecek mi? Yorum bölümünden görüşlerinizi bizimle paylaşın.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl