Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Charlie Lee’den Litecoin’in terk edildiği iddialarına yanıt

Litecoin'in kurucusu Charlie Lee, 2019 yılında Litecoin'de hiçbir geliştirme yapılmadığıyla ilgili iddiaları reddetti.

Litecoin kurucusu Charlie Lee, Litecoin projesinin terk edildiği ve artık geliştirme yapılmadığı ile ilgili iddialara cevap verdi.

Cumartesi günü resmi Twitter hesabında bir tweet dizisi yayınlayan Lee, Litecoin’in gelecek yıl için artık herhangi bir planı olmadığıyla ilgili iddialara şöyle yanıt verdi:

“Litecoin’de 2019’da hiçbir kod güncellemesi yapılmadığıyla ilgili çok fazla FUD (tedirgin olma durumu) dönüyor. GitHub’a baktığınızda, sanki 2019’da hiçbir şey yapılmamış gibi görünüyor. Geliştirmeler yapmamıza rağmen bunun görünmemesinin 2 nedeni var.”

Lee’ye göre, bu geliştirmelerin görünmemesinin birinci nedeni, Litecoin’e uygulanan güncellemelerin çoğunun aslında Bitcoin için geliştirilmesi ve bu nedenle yalnızca orijinal geliştirme tarihinin görünmesi. Lee, bu durumu şu şekilde açıklıyor:

“Pratikte bunun anlamı, 2019’da birçok çalışma yapmamıza ve Litecoin Core’u en son Mayıs ayında güncellememize rağmen, GitHub’a baktığınızda güncellemerin çoğu 2018’de yapılmış gibi görünüyor. Litecoin geliştiricilerinin çalışmadığıyla ilgili iddiaların sebebi esasen bu.”

Lee ikinci sebebin ise, Litecoin geliştiricilerinin Github’daki projenin ana dalında çalışmamaları olduğunu söylüyor.

Lee ayrıca, Litecoin’in 8 yıllık tarihinde Litecoin Core üzerinde çalışan çekirdek geliştiricilerinin bir elin parmağını geçmediğini de belirtti.

Litecoin’in yaratıcısı, son olarak bundan sonra toplulukla daha iyi iletişim kurmaya ve geliştirmeler hakkında daha sık bilgi vermeye çalışacağının sözünü verdi.

Öte yandan, önde gelen kripto para borsası Binance, iki gün önce Litecoin kullanıcılarını hedefleyen büyük bir “dusting saldırısı” gerçekleştirildiğini bildirdi.

Binance, Dusting Saldırısı’nı, “Bilgisayar korsanı ya da dolandırıcılarının kişilerin özel cüzdanlarına çok küçük miktarlarda coin göndererek Bitcoin ve kripto para kullanıcılarının gizliliklerini kırmaya çalıştıkları yeni bir kötü niyetli faaliyet.” şeklinde tanımlıyor.

En büyük 5. kripto para Litecoin, TSİ 12.30 itibariyle 86.83$’dan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl