ChatGPT’den Bitcoin tahmini: 2024’te 150 bin dolar

Son dönemin en çok merak edilen ve tüm dünyada rekor seviyede kullanılan yapay zeka botu ChatGPT'ye Bitcoin'in yükseliş senaryosu soruldu. Geleceği görmesinin imkansız olduğu cevabını veren ChatGPT, buna rağmen fiyat tahmini yapmaktan da geri durmadı.

ABD’deki bankacılık krizi, arzı sınırlı varlıklara olan ilgiyi daha da artırırken Bitcoin de yaşananlardan yükselişle çıkmayı başardı. Yatırımcılar kripto paralarda yeni bir boğa sezonunun gelip gelmediğini sorgularken, düşüş bekleyen de önemli bir analist grubu bulunuyor.

Tüm bu sorular özellikle Coinbase eski CTO’su Balaji Srinivasan’ın 1 milyon dolarlık tahminiyle iyice tartışılmaya başlanırken, Microsoft’un çılgınlık seviyesinde ilgi gören yapay zekaya dayalı sohbet botu ChatGPT’den de fiyat tahmini geldi.

2024’te 150 bin dolar…

Finbold ekibinin gelecek tahminini sorduğu robot, 2024 yılı için 150 bin dolarlık fiyat tahmininde bulunuyor. 2025’te 175 bin dolar, 2026’da ise 200 bin dolarlık tahmin yapan program, 2030 için ise 300 bin dolarlık fiyat tahmininde bulundu.

Ancak şunu hatırlatmakta fayda var ki, ChatGPT Bitcoin sorularına zaman zaman birçok farklı cevap da veriyor. Twitter’da daha önce bu konuda birçok tahmin sorusu sorulan sistem, 2030 için bazen 500 bin dolar, bazen de 1 milyon dolarlık tahminlerde bulunuyor.

Bot ayrıca, tahminlerini vermeden önce de, kendisinin sadece bir sohbet ve yazı botu olduğunu ve geleceği görmesinin imkansız olduğunu belirtiyor.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl