Chiliz, milyonların izlediği UFC ile ortaklık kurduğunu açıkladı

Basın bülteni

Spor sektöründe lider fintech şirketi olan ve blockchain tabanlı taraftar etkileşimi alanında uzmanlaşan Chiliz, dünyanın önde gelen karma dövüş sanatları (MMA) organizasyonu UFC® ile birlikte ayrıcalıklı küresel bir ortaklık duyurdu.

Kısa vadede, ortaklık UFC’nin dünyanın dört bir yanındaki coşkulu spor tutkunlarına ulaşmasını sağlayacak ve Socios.com platformundaki tanıtım faaliyetleri aracılığıyla markalarını büyütmek için sayısız fırsat yaratacak.

Ortaklık ayrıca UFC’nin spor alanındaki Chiliz fintech uzmanlığından yararlanmasına ve UFC markasını büyütmek ve yenilikçi blockchain, teknoloji ve mobil uygulama çözümleri yoluyla hayran etkileşimini artırmak için daha fazla fırsat yaratmasına olanak sağlayacak.

Tüm Fan Token ve CHZ sahibi olanlar, UFC etkinlikleri için özel teklifler ve bu ortaklık aracılığıyla biletlere satış öncesi erken erişim de dahil olmak üzere UFC ile ilgili bir çok ayrıcalığa sahip olabilecekler. UFC, MMA’yı dünyanın en hızlı büyüyen sporlarından biri haline getirdi ve dünya genelinde 318 milyondan fazla hayranı bulunuyor. Kadrosu; Conor McGregor, Nate Diaz, Khabib Nuramagomedov, Holly Holm ve Amanda Nunes dahil olmak üzere en üst düzey MMA sporcularından oluşuyor.

Chiliz & Socios.com CEO’su ve Kurucusu Alexandre Dreyfus, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“UFC, Chiliz ile ortaklık kurarak, gezegendeki en büyük spor organizasyonlarının hali hazırda bağlı olan kitlesine erişerek yeni
takipçiler çekmek için eşi görülmemiş bir fırsat yaratıyor. Bu heyecan verici iş birliği, sadece Fan Token ortaklarımız için değil, diğer önde gelen şirketler için de blockchain teknolojisini kullanarak nasıl inanılmaz etkileşim fırsatları yaratabileceğimizin ilk önemli örneğidir. Aynı zamanda bu bizim için blockchain tabanlı taraftar etkileşimi öncüsü olmaktan, spor sektöründe bir fintech şirketine evrimimiz açısından büyük bir adım.”

UFC Küresel Ortaklıklar Başkan Yardımcısı Nicholas Smith ise şöyle konuştu:

“Chiliz ve Socios.com, blockchain tabanlı hayran etkileşimi konusunda endüstri lideridir ve şirketimiz de onlar gibi her zaman ‘ilk olmak’ için ortak bir felsefeyi paylaşıyor, bu nedenle bu yeni ortaklığa başlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. UFC sürekli olarak seyirci deneyimini geliştirmek için çalışıyor ve bu hedefe ulaşmak için ekip olarak yenilikçi ve benzersiz yollar üzerinde çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

Chiliz; taraftarlar, tuttukları takımlar ve favori sporcuları arasında daha yakın bir bağ oluşturmayı amaçlayan taraftar oylama ve ödül uygulaması Socios.com aracılığıyla spor ve eğlence endüstrisi için blockchain tabanlı taraftar etkileşim çözümleri sunuyor.

Socios.com, Taraftar (Fan) Token olarak bilinen kulüp markalı dijital varlıklar üretmek için FC Barcelona, Juventus, Paris Saint-Germain, Atlético de Madrid, Galatasaray, AS Roma, CA Independiente gibi büyük futbol kulüpleriyle ve espor devi OG ile önemli ortaklıklar kurdu. Socios.com’a güç veren kripto para birimi Chiliz’i (CHZ) kullanarak Fan Tokenleri uygulama içi market alanında veya dünyanın ilk spor ve eğlence odaklı kripto para borsası Chiliz.net aracılığıyla satın alınabilir ve satılabilir. Taraftar Tokenler, sahibine kulüp tarafından belirlenen anketlerde oy kullanma ve ömür boyu bir kez yaşanabilecek deneyimler kazanma hakkı verir.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl