Çiftlik Bank’ın tavuk çiftliğinde Bitcoin madenciliği yaptığı ortaya çıktı

Saadet zinciri iddiaları üzerine Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın inceleme başlattığı Çiftlik Bank'ın Bitcoin madenciliğine yaptığı ortaya çıktı.

Bir saadet zinciri olduğu iddiası üzerine Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın suç duyurusunda bulunmasının ardından Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın da inceleme başlattığı Çiftlik Bank’ın Bitcoin madenciliğine yaptığı ortaya çıktı.

İnternette yayılan, Çiftlik Bank yöneticilerinin üyelerine gönderdiği bir videoda, tavuk çiftliği olarak inşa edilmiş mekanın ASIC olarak adlandırılan ve kripto para madenciliğinde kullanılan cihazlarla donatılmış olduğu görülüyor. Videoyu kayda alan kişi, önce Çiftlik Bank’ın logosunun olduğu bir binaya giriş yapıyor. Ardından çeşitli odaları geçerek kripto para madenciliğinin yapıldığı tavuk çiftliği olarak inşa edilmiş mekana giriş yapıyor.

Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın

’15 milyon Dolar yatırımla 150 milyon Dolar kazandık’

Söz konusu videonun Çiftlik Bank’ın Balıkesir bölge sorumlusu tarafından paylaşıldığı iddia ediliyor. Video paylaşımında şu nota da yer verildi:

“Arkadaşlar iyi geceler. Şirketimizin güzel ülkemizde 18 ayda elde ettiği kazanımları biliyorsunuz, tarım ve hayvancılıkta değerlendirmektedir. Yine bildiğiniz üzere bu süreç içinde yurt dışında birçok ülkede server’lar açmıştır. Sadece ve sadece yurt dışı server’lardan ülkemize gelen dövizlerle şirket yönetim kurulumuzun kararıyla 15 aydır dünyadaki yeni trend olan ve ivmesini her geçen gün çoğaltan Bitcoin, yani kripto para madeninin üretimi noktasında yatırım yapmıştır.

Bundan 15 ay önce 15 milyon Dolar kaynakla yapılan bu yatırımdan şu ana kadar 150 milyon dolar gelir elde edilmiştir. Tarım ve Hayvancılık faaliyetlerimizden elde ettiğimiz gelirlere dokunmadan Çiftlik Bank üyelerinin gelirlerinin büyük çoğunluğu bu gelirden karşılanmıştır. Şirketimiz ayakları yere sağlam basarak yürümeye devam etmektedir. Kullanıcıların paralarının yeni üyelerden karşılandığını iddia edenlere cevap niteliğindeki bu gelişmeyi sizlerle paylaşmaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Biz Çiftlik Bank ailesi olarak ülkemize tarım ve hayvancılık sektöründe büyük işlere imza atmak için gelişen teknolojinin tüm imkanlarını seferber eden bir beyin takımımız olduğunu gururla bildirir iyi geceler dilerim.”

İşte o video:

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl