Çin bağlantılı Web3 fonu 20 milyon dolar yatırım aldı

Son dönemde sayısı ciddi şekilde artan Web3 fonlarına yatırımlarda da yükseliş görülmeye devam ediyor. Binance Labs'in eski yöneticisi olan Nicole Zhang'in kurduğu Lingfeng İnovasyon Fonu, kripto startup'larına yatırım yapma amacıyla toplamda 20 milyon dolar topladı.

Lingfeng Innovation Fund (LIF) adında ve özellikle Web2 şirketlerinin Web3 alanına geçmesini kolaylaştırma amacı güden fon şirketlerden 20 milyon dolar yatırım aldı. Binance Labs’in eski yöneticisi olan Nicole Zhang’in hem kurduğu hem de yönettiği fonun toplam hedefinin ise 30 milyon dolar olduğu belirtildi.

Pekin merkezli fintech yatırım firması olan Lingfeng Capital’ın kardeş şirketi konumundaki fon, erken dönem projelerden A Serisi yatırımlara kadar birçok alana girmeyi hedefliyor. Çatı şirket Lingfeng Capital’in yönetiminde de yaklaşık 400 milyon dolarlık varlık bulunuyor. Bu şirketin kurucuları olan Ning Ma ve Ming Shu aynı zamanda LIF’in de kurucuları arasındalar.

Lingfeng Capital bağlantısı sayesinde LIF’in Singapur’da Sermaye Piyasaları Hizmet lisansı da aldığı belirtildi. Şirketin yatırımcıları arasında ayrıca kripto para güvenlik firması CertiK ve Singapur merkezli aile ofisi Kamet Capital Partners da yer alıyor.

LIF’in şu ana kadar toplamda 10 startup ve şirkete yatırım yaptığı, bunlar arasında ApolloX, ZetaChain ve Ultiverse gibi firmaların bulunduğu belirtildi.

Bilindiği üzere kripto para kullanımını ülkede tamamen yasaklayan Çin, Web3 ve metaverse konularında ise yatırımlara izin veriyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl