Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Çin’de neler oluyor: BTCC operasyonlarını neden durduruyor?

Şangay merkezli Bitcoin borsası BTCC, 30 Eylül 2017 tarihinden itibaren Çin’e yönetlik ticaret operasyonlarını durduracağını açıkladı. Şirketin sosyal medya üzerinden yapılan açıklamalarda, madencilik havuzlarının ve uluslarası exchange hizmetlerinin normal bir şekilde devam edeceği kaydedildi. 30 Eylül tarihinde operasyonlar durdurulana dek herhangi bir yeni üye kaydı da alınmayacak. Belediye, Bitcoin borsalarından operasyonları durdurmasını istedi Yerel kaynaklara göre, Şangay Belediyesi Mali Hizmet Bürosu tarafından Bitcoin borsalarıyla ilgili çıkarılan emirde operasyonların derhal durdurulması gerektiği belirtildi. BTCC’nin kararının bu emir üzerine alındığı söyleniyor. Diğer...

Şangay merkezli Bitcoin borsası BTCC, 30 Eylül 2017 tarihinden itibaren Çin’e yönetlik ticaret operasyonlarını durduracağını açıkladı.

Şirketin sosyal medya üzerinden yapılan açıklamalarda, madencilik havuzlarının ve uluslarası exchange hizmetlerinin normal bir şekilde devam edeceği kaydedildi.

30 Eylül tarihinde operasyonlar durdurulana dek herhangi bir yeni üye kaydı da alınmayacak.

Belediye, Bitcoin borsalarından operasyonları durdurmasını istedi

Yerel kaynaklara göre, Şangay Belediyesi Mali Hizmet Bürosu tarafından Bitcoin borsalarıyla ilgili çıkarılan emirde operasyonların derhal durdurulması gerektiği belirtildi. BTCC’nin kararının bu emir üzerine alındığı söyleniyor.

Diğer borsalardan henüz açıklama yok

Çin Halk Bankası veya hükümet yetkililerinden herhangi bir borsa yasağına karşı şimdiye kadar resmi bir açıklama yapılmadı. BTCC’nin aldığı Çin’de faaliyet gösteren Huobi ve OKCoin gibi önemli borsalar takip edecek mi, bilinmiyor. Böyle bir şeyin söz konusu olması halinde Bitcoin düşüş trendini sürdürebilir.

BTCC’nin operasyonlarını durdurma haberinin yayılmasının ardından Bitcoin, 3450$ seviyelerine kadar geriledi. Bu haberin yayına girdiği saatlerde ise 3500$’da seyrediyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl