Çinli dev şirketler de Bitcoin için geliyor: “Başvurular yapıldı”

2021'de Bitcoin ve kripto paralarla bağlantılı tüm faaliyetleri yasaklayan Çin'deki büyük fon şirketlerinin Hong Kong üzerinden Bitcoin spot ETF ürünleri başlatmak istedikleri belirtiliyor. Çin medyaısna göre konuyla ilgili bazı başvurular yapıldı bile…

Bitcoin ve kripto paraların tamamiyle yasak olduğu Çin’deki bazı büyük fon şirketlerinin de Bitcoin spot ETF furyasına katılmak istedikleri belirtiliyor. Çin medyasından Securities Times’ın haberine göre; içerisinde Harvest Fund Management gibi büyük şirketlerin de olduğu kurumlar Hong Kong’u bu anlamda bir araç olarak görüyorlar.

Haberde birçok başvurununun şimdiden yapıldığı ifade edilirken, bazı firmaların fizibilite çalışmalarını sürdürdüğü belirtildi. Kripto paraların Çin’de yasak olmasından ötürü başvurular, şirketlerin Hong Kong iştirakleri üzerinden yapılıyor.

Haberde ayrıca, 120 milyar dolar yöneten Harvest Fund Management’ın ocak ayında Hong Kong Menkul Kıymetler Komisyonu’na başvurusunu yaptığı yazıldı.

Yine Çin’in en büyük varlık yönetim şirketlerinden biri olan China Asset Management’ın da, Hong Kong’daki regüle borsalardan olan Hashkey ile Web3 yatırımları ve teşvikleri konusunda bir ortaklık kurduğu da belirtildi.

Sabahki yükselişin sebebi olabilir mi?

Uzakdoğu bölgesinde bu haberin yayılmaya başlanmasının ardından Bitcoin’in dakikalar içerisinde 70 bin dolar seviyesini geçmesi de dikkat çekiyor.

Bitcoin, haberin yazıldığı dakikalarda yaklaşık 72 bin dolar civarında işlem görüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl