Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Çin’de dijital para birimlerinin resmen tanınması bekleniyor

Bitcoin.com’un Çinli medya kuruluşlarından Jinse.com’dan aktardığına göre, Çin’de dijital para birimlerin kullanımına ilişkin yasalar 1 Ekim 2017 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek. Habere göre, dijital para birimlerinin Çin yasaları nezdinde “sanal mülk” olarak ele alınacağı öne sürülüyor. Çinli profesör Deng Jianpeng, Bitcoin’in ve diğer dijital para birimlerinin birer sanal varlık olarak adlandırılabileceğini ifade etti. Dijital para birimlerinin Çin yasasına dahil edilecek olması, Çin’in son zamanlarda gerçekleştirdiği çeşitli yasakların dijital para birimlerinin bulundurulması ve kullanılmasını kapsamayacağını gösteriyor. Haberde aynı zamanda, regülatörlerin Bitcoin‘i...

Bitcoin.com’un Çinli medya kuruluşlarından Jinse.com’dan aktardığına göre, Çin’de dijital para birimlerin kullanımına ilişkin yasalar 1 Ekim 2017 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek.

Habere göre, dijital para birimlerinin Çin yasaları nezdinde “sanal mülk” olarak ele alınacağı öne sürülüyor. Çinli profesör Deng Jianpeng, Bitcoin’in ve diğer dijital para birimlerinin birer sanal varlık olarak adlandırılabileceğini ifade etti.

Dijital para birimlerinin Çin yasasına dahil edilecek olması, Çin’in son zamanlarda gerçekleştirdiği çeşitli yasakların dijital para birimlerinin bulundurulması ve kullanılmasını kapsamayacağını gösteriyor.

Haberde aynı zamanda, regülatörlerin Bitcoin‘i yasaklamaktan hiçbir zaman söz etmediği ve hükümetin Bitcoin’in kendisinde bir sorun olduğunu düşünmediği kaydedildi.

Mevzuat yürürlüğe girdiğinde iki Bitcoin borsası faaliyetini sürdürebilir

Eylül ayının başlarında Çin hükümeti, Çin’de faaliyet gösteren tüm Bitcoin borsalarından faaliyeti durdurmalarını istemişti. Tüm borsaların 1 Ekim 2017 tarihine kadar kepenk indirmeleri gerekiyordu. Bununla birlikte OKCoin ve Huobi gibi büyük borsalara Ekim ayı sonuna kadar kapatılması şartıyla faaliyetini sürdürme izni verildi.

Ancak OKCoin ve Huobi hariç tüm borsaların işlemlerini durdurma kararı, yoluna bir süre daha devam edecek olan borsaların Çin’de faaliyet göstermesine izin verilecek borsalar olacağı yönünde çeşitli spekülasyonları da beraberinde getirdi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl