Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Vahim iddia: Çin, Bitcoin borsalarını kapatmayı planlıyor

Bloomberg ve Wall Street Journal’de yayınlanan haberlere göre Çin, yakın bir zamanda Bitcoin borsalarını kapatmayı planlıyor. Ancak resmi kaynaklardan bu konuda henüz herhangi bir açıklama yapılmadı. Çin’in en büyük borsalarından OKCoin, BTCChina ve Huobi yetkilileri, bugün Bloomberg’e yaptıkları açıklamada, bir yasakla ilgili resmi bir bilgi verilmediğini bildirdiler. Bobby Lee ikna edici bulmuyor BTCC’nin CEO’su Bobby Lee, bu konuda çıkan haberlerin ikna edici olmadığını, piyasayı manipüle etmek için oluşturulan sahte haberler olabileceğini düşünüyor. Lee, aynı zamanda “Yetkililerden halen resmi bir bildirim...

Bloomberg ve Wall Street Journal’de yayınlanan haberlere göre Çin, yakın bir zamanda Bitcoin borsalarını kapatmayı planlıyor.

Ancak resmi kaynaklardan bu konuda henüz herhangi bir açıklama yapılmadı. Çin’in en büyük borsalarından OKCoin, BTCChina ve Huobi yetkilileri, bugün Bloomberg’e yaptıkları açıklamada, bir yasakla ilgili resmi bir bilgi verilmediğini bildirdiler.

Bobby Lee ikna edici bulmuyor

BTCC’nin CEO’su Bobby Lee, bu konuda çıkan haberlerin ikna edici olmadığını, piyasayı manipüle etmek için oluşturulan sahte haberler olabileceğini düşünüyor. Lee, aynı zamanda “Yetkililerden halen resmi bir bildirim bekliyoruz. Belli ki hassas bir zaman periyodu” dedi.

Wall Street Journal ise, Çin Merkez Bankası yetkilileriyle görüşmeler yaptıklarını ancak sorulara yanıt alamadıklarını bildirdi.

2 Eylül’de 5000$’lık tarihi zirveye ulaşan Bitcoin, Çin’den gelen ICO’ların yasaklanması kararının ardından ağır bir darbe yedi. Bitcoin, şu sıralarda Bitstamp’da 4160$’dan işlem görüyor.

Çin, yerel borsalar aracılığıyla kullanıcıların serbest bir şekilde Bitcoin ticareti yapmalarına izin vermesinin ardından son yıllarda bu sektör patlama yaşadı. Talebin arttığı bu ortam, yatırımcıları ve spekülatörleri cezbetti.

Sizce Çin, Bitcoin borsalarını kapatma kararı alabilir mi? Görüşlerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşın.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl