Çin, yeni kripto para sıralamalarını yayınladı: En iyi ilk 5 değişti

Çin hükümetine bağlı bir araştırma organizasyonu olan CCID, Blockchain derecelendirmelerinin 13.'sünü yayınladı. Yeni sıralamada ilk 5 ve son 5'te değişiklikler görüldü.

Çin Sanayi ve Bilişim Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren CCID, her ay düzenli bir şekilde hazırladığı kripto para derecelendirmelerinin 13.’sünü yayınladı.

Kendini “Sanayi ve Bilişim Bakanlığı’na bağlı birinci sınıf bilimsel araştırma kurumu” olarak tanımlayan CCID, kripto para projelerine ilişkin bu değerlendirmeleri; temel teknoloji, uygulanabilirlik ve yaratıcılık başlıkları altında inceleyerek gerçekleştiriyor. Her bir başlıkta projelere tek tek puanlar veriliyor ve toplam puan üzerinden bir sıralama yapılıyor.

Yeni sıralamada bir öncekine göre pek çok proje yer değiştirdi.

Son listede puanını 153.1’e çıkaran EOS liderliğini korudu. Bir önceki listede EOS’un ardından TRON geliyordu. TRON’la ilgili son tartışmalar, değerlendirmeye etki yapmış olacak ki kripto paranın puanı yaklaşık 10 puan birden geriledi ve 138.2 ile üçüncü sıraya yerleşti. TRON’un yerini ise Ethereum aldı.

İlk 3, sırasıyla EOS, Ethereum ve TRON şeklinde düzenlendi.

Mayıs ayında yayınlanan son listede üçüncü ve dördüncü sıraları işgal eden Steem ve Ontology’nin yerine ise NULS ile GXChain geçti.

Bu arada Bitcoin, bir basamak yükselerek 11. sıraya oturdu.

En kötü dereceyi alanlar

En kötü dereceyi alan kripto paralarda da değişiklik oldu. Bir önceki sıralamada son 5’lide sondan yukarıya doğru NEM, Decred, Litecoin, Bytecoin ve Zcash vardı. Burası artık NEM, IOTA, Bytecoin, Decred ve Litecoin 5’lisinden oluşuyor.

Listenin tamamı şöyle:

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl